Jeszcze o minionym weekendzie!

Postaramy się tradycyjnie krótko podsumować udział w wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych naszych członków i organizowanych przez klub. Podawaliśmy wyniki z Pucharu Pomorza w Nordic w Czaplinku, III Otwartych Mistrzostw LKS ZANTYR w Biegach Przełajowych w Czerninie oraz Turnieju „Baśki” o Puchar Starosty Sztumskiego i Gdyni. Winniśmy jeszcze podania udziału i wyników naszych zawodnik startujących w Kartuzach, Poznaniu i Gdańsku.

Nasz komentarz rozpoczniemy od niezwykle udanej imprezy klubowej , podczas Festynu Rodzinnego gdzie uczestnicy spędzili mile i przyjemnie sobotnie popołudnie. Oprócz biegu przełajowego na 8 km był marsz rekreacyjny NW i bieg rekreacyjny dla dzieci ze słodyczami na mecie. Wszystko dopisało, pogoda, uczestnicy, atmosfera, świetnie przygotowana trasa i organizacja za sprawą niezastąpionych ludzi: Marleny i Piotra Nowosielskich, Andrzeja Belzyta, Bogdana Cebuli, Zygmunta Słupeckiego, Romana Szulca oraz gospodarza  i pomysłodawcy tego miejsca. Zbigniewa Zwolenkiewicza oraz partnerów i darczyńców: Rady Sołeckiej w Czerninie z Sołtysem Kazimierzem Barańskim, Koła Gospodyń Wiejskich w Czerninie i Stowarzyszenia Aktywny Czernin, SCK, Burczyk-Estrada, wolontariuszy z ZSZ w Barlewiczkach, Stacji CPN MOJA i tych darczyńców, którzy chcą być anonimowi. Wyniki i ciekawy komentarz Janka Giembickiego na naszej stronie. Czekamy na kolejne. Dziękujemy!!!

Bardzo pomyślne wieści dotarły ze startu w Pucharze Pomorza w Nordic Walking w Czaplinku naszych zawodników i mieszkańców Miasta i Gminy Sztum. Cztery osoby stanęły na podium, pozostali byli w czołówce. Prawdziwą furorę zrobiła Krzysztofa Parafiniuk, startująca na dystansie 10 km. Nie dość,  że wygrała swoja kategorię wiekową, to była najlepsza wśród kobiet i była jedenasta  „open”  wśród wszystkich  startujących /mężczyzn i kobiet/ na tym dystansie. Jej tempo marszu imponujace, to 7.16 min/km/. Na podium ponadto stanęli: na drugim Kinga Langmesser, trzecim stopniu Mirosława Szpalerska i Andrzej Stępień. Gratulujemy. Wszystkie wyniki http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/ Czekamy na relacje uczestników z wyjazdu. Za tydzień trzeci start w Pucharze Pomorza w Nordic Walking w Jarosławcu, ale o tym oddzielnie.

Drugą imprezą współorganizowaną  przez klub a głównie za sprawą Zbigniewa Zwolenkiewicza, był Turniej Baśki o Puchar Starosty Sztumskiego. Wyniki i komentarz Pana Zbyszka podawaliśmy, ale chciałbym podkreślić zwycięstwo w tym turnieju naszego reprezentanta Romana Szulca i trzecie miejsce drużyny ZANTYR II w składzie: Roman Szulc, Zygmunt Słupecki, Smoliński Stefan i Staliński Leszek. Wysoki poziom organizacyjny i  sprawny przebieg imprezy podkreślali wszyscy uczestnicy. Dziękujemy i gratulujemy!!!

O starcie naszej szóstki zawodników w Nocnym Biegu Świętojańskim w Gdyni pisał już Bogdan Cebula, gdzie na podium była trójka naszych zawodników; niezawodne siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie oraz na najwyższym wiecznie młody Mietek Dobrenko /który po kilkunastu godzinach stanął do trudnego biegu w Czerninie./

W I Kartuskiej 10, oczywiście w Kartuzach startowała dwójka zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Na drugim stopniu podium open stanął Robert Sadowski z czasem 33.12 a jedenasty open był Rafał Chętnik/37.31/, który był czwarty w swojej kategorii wiekowej. Zwyciężył Łukasz Kujawski. Ukończyło 298 osób.

W Mityngu Kwalifikacyjnym w Gdańsku na dystansie 2000 m z przeszkodami startował nasz zawodnik Marcin Kopecki. Był drugi z czasem 6.44,32.

W 202 Parkun Poznań /5 km/ startowała dwójka naszych zawodników: 17 m Jakub Treć  z czasem 18.31 i czwarty w kategorii wiekowej oraz 63 m Paweł Treć – 21.12.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do przesyłania informacji, komentarzy i zdjęć.