Informacje dla uczestników wyjazdu na maraton do Val de Reuil

header-2015
Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr Sztum
informuje zawodników wyjeżdżających na maraton do Val de Reuil w niedzielę 18.10.2015 o posiadaniu karty zdrowia sportowca lub zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniu do udziału w biegu maratońskim, które koniecznie trzeba zabrać ze sobą. Uwaga: badania lekarskie 15.45 w poniedziałek. Wspólny wyjazd busem na lotnisko do Modlina – 16 października b.r o godzinie 6.00. Zbiórka przy Urzędzie Miasta i Gminy Sztum.

Informacje odnośnie udziału zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w Maratonie Seine-Eure w Val de Reuil we Francji.

Na zaproszenie mera Val de Reuil ósmy raz 10 sztumskich maratończyków reprezentujących Miasto i Gminę Sztum oraz LKS ZANTYR Sztum uczestniczyć będzie w 11 edycji tego maratonu. Ramowy program pobytu:

piątek – 16 października

  • 6.50 – wspólny wyjazd busem na lotnisko do Modlina
  • 13.00 – odlot do Paryża – Beauvais – przylot 15.20
  • 18.00 – zakwaterowanie i kolacja

sobota – 17 października

  • odbiór numerów, rozruch, czas wolny, posiłki

niedziela – 18 października

  • udział w maratonie, podsumowanie
  • kolacja z gospodarzami

poniedziałek -19 października

  • po śniadaniu wyjazd na lotnisko Paryż Beauvais
  • odlot 15.45, powrót do Modlina godz 18.00
  • powrót busem do Sztumu ok. 23.00

Prosimy o sprawdzenie ważności dokumentu tożsamości oraz zapoznanie się z przepisami obowiązującym w Ryanair/rozmiary bagażu, co można przewozić!/

Z startujących w tym roku zawodników rekordzistą pod względem ukończonych maratonów w Val de Reuil jest Sławomir Rozenberg – siedem, sześć razy biegali B. Mazerski, L.Piotrowski, L.Treć. W tym roku w Val de Reuil debiutują Mirosław Anaczkowski i Marcin Klonowski. Największe sukcesy w tym maratonie odnosił Bartosz Mazerski, wygrał w 2007 roku i trzykrotnie był drugi. Mieliśmy również na podium sztafety ekiden. W roku ubiegłym najlepszym z sztumskich zawodników open na wysokim siódmym miejscu był debiutujący w Val de Reuil Krzysztof Garbowski. Wśród kobiet, również na wysokim siódmym miejscu bieg ukończyła Magda Bucewka.

Jak będzie w tym roku: jak nie będzie niespodziewanych sytuacji, to powinniśmy mieć kilku zawodników w czołówce. W pierwszej szóstce winni być Bartosz Mazerski /zamierza złamać 2.30/ i Krzysztof Garbowski, który zamierza pobiec poniżej 2.40./r.ż. 2.42,17 z u.b. roku z Val de Reuil/. W pierwsze szóstce kobiet winna zameldować się Magda Bucewka z czasem poniżej 3.20./r.ż. 3.20,06 z Łodzi z tego roku/ Jest jeszcze Marcin Klonowski, który zamierza rozmienić czas 3 godzin /r.ż. 3.29,59 z maratonu Solidarności z 2011/ i najmłodszy Jakub Treć na 3.15. /r.ż. 3.23,50/. Na rekord życiowy nastawia się Mirosław Anaczkowski./3.38,43 z Dębna z tego roku./ Pozostali na dobre biegi, chociaż po maratonie poznańskim będzie trudno Sł. Rozenbergowi i L. Piotrowskiemu. Może Leon Treć zdoła zbliżyć się do życiówki/3.24,42./. Po raz 104 w maratonie wystartuje Antoni Fila.

Powodzenia!!!