III Mila Tucholska z udziałem ZANTYRA!

DSC06192-300x199W niedziele w godzinach późno popołudniowych w Tucholi rozegrana została III Mila Tucholska z udziałem trójki biegaczy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Bieg juniorów na 1 mile wygrał Michał Kopecki. W biegu seniorów Andrzej Rogiewicz był drugi z czasem 4.14,7. Wygrał  Damian Rudnik z Chojniczanki.

Gratulujemy!!!

Poniżej informacja otrzymana od Andrzeja Rogiewicza:

„Witam Prezesie

Przesyłam kilka słów o biegu „III Mila Tucholska”:

Początek rywalizacji zawodników LKS ZANTYR SZTUM zaczął Michał Kopecki w biegu juniorów na dystansie 1 mili.

Od początku trzymał się w czołowej grupie i po przebiegnięciu jednego okrążenia (jak się później okazało- najwolniejszego) wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Trzymał swoje równe tempo i do mety walczył z dystansem samotnie dobiegając do „kreski” z niezagrożoną przewagą bliską 150m nad drugim zawodnikiem.

Taki bieg bardzo buduje zawodnika i wierzę, że Michał jeszcze pokaże na co go stać! 🙂

Przed i po starcie Michała Kopeckiego odbywały się także biegi dla dzieci oraz Mila Kobiet, w której bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki, z którymi na codzień trenuje Andrzej, podopieczne trenera Karola Nowakoskiego- Dominika Nowakowska oraz Marta Krawczyńska.

10 minut po rywalizacji Kobiet- strzał startera zapoczątkował bieg główny mężczyzn, w którym brali udział dwaj Nasi zawodnicy- Michał Karwiński oraz Andrzej Rogiewicz.

Bieg od początku zapowiadał się bardzo wolno, ale za prowadzenie na pierwszych 400m wziął się Michał Karwiński.

Pierwsze „koło” pokonaliśmy w wolnym tempie 1’09”, po czym na prowadzenie wyszedł weteran biegów długich Pan Piotr Pobłocki i na 800- setnym metrze zegar pokazywał czas 2’12” (2 okrązenie 1’03”), a więc zdecydowane podkręcenie tempa. Na dwa koła do mety po zejściu z bieżni Pana Piotrka na prowadzenie wyszedł Nasz kolejny zawodnik Andrzej Rogiewicz. Jak się później okazało po kilkusetmetrach swój udział w biegu zakończył Michał Karwiński.

Po objęciu prowadzenia przez Andrzeja tempo biegu po raz kolejny wzrosło. Na ostatnim okrążeniu walkę do samego końca można było oglądać pomiędzy Rogiewiczem, a Damianem Rudnikiem.

Wynik na mecie: Rudnik 4:13,10, Rogiewicz 4:14,70.

Pogoda w dniu startu dopisała. Było ciepło i siąpił lekki letni deszcz, który umilił rozgrzewkę zawodniką.

Z Tucholi wszyscy wracali z uśmiechami na twarzach.

Dla Andrzeja był to dobry start na przetarcie przed przyszłotygodniowymi Mistrzostwami Polski Seniorów, w których wystartuje na dystansach 5000m oraz 1500m.

 

Myślę, że tyle o biegu.”

Dziękujemy!!!