II bieg XV Grand Prix Sztumu!!


Rekordowy II bieg XV Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych

II bieg XV Zimowego Grand Prix Sztumu  odbył się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych z udziałem 340 uczestników. W biegu głównym kobiet i mężczyzn wystartowało 219 osób, ukończyła rekordowa liczba  217 osób, w tym 130 mężczyzn, 56 kobiet i i 31 juniorów. Dotychczasowy rekord to 209 osób z lutego 2013/III bieg XIV GP./ Bieg główny mężczyzn pod nieobecność Bartosza Mazerskiego wygrał Jego podopieczny, faworyt Andrzej Rogiewicz, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych z Lubina.  Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum wyraźnie wyprzedził drugiego na mecie kolegę klubowego Roberta Sadowskiego i uzyskał rekordowy czas 29,34. Poprzedni należał do Bartosza Mazerskiego i wynosił 29,56, uzyskany w lutym b.r. Trzeci był  Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego a czwarte i piąte miejsce zajęli kolejni zawodnicy Zantyra Mariusz Kowalski i Karol Kaliś. Na wysokich miejscach uplasowali się kolejni zawodnicy gospodarzy: 9 m Wojciech Grzywiński, 11 m Krzysztof Garbowski, 14 m Jan Giembicki, 19 m Bogdan Cebula, 22 m Seweryn Jażdżewski,  26 m Rafał Chętnik czy 27 Krzysztof Spalk. Ogółem wystartowało 33 biegaczy Zantyra oraz 40 mieszkańców Miasta i Gminy  Sztum i Powiatu Sztumskiego. W naszym biegu pierwszy wystartowali między innymi Waldemar Lisicki z Gdyni /jedenastokrotny mistrz Polski w biegach średnich/ czy Grzegorz Dorszyński z Człuchowa/medalista mistrzostw świata juniorów w biegach górskich./  Biegacze z Człuchowa reprezentujący UKS Wiking Rychnowy udział wzięli po raz pierwszy w sztumskim Grand Prix w biegach przełajowych.                                                                                                                                   

W biegu kobiet wygrała Magdalena Dias z  Floty Gdynia, medalistka mistrzostw Polski w kategorii  juniorek, zwyciężczyni  Grand Prix z roku ubiegłego. Druga była Paulina Marciniak z Braniewa /pierwsza w I biegu/, trzecia Dorota Pawłowska z Kurzętnika, czwarta Weronika Wójcik ze Starogardu a piąta najlepsza sztumska biegaczka Magdalena Bucewka. W biegu juniorów zwyciężył Patryk Sowiński z Sambora Tczew. Drugi był zawodnik  LKS Zantyr Sztum Michał Karwiński  a dziesiąty drugi z naszych biegaczy Michał Kopecki.

W biegach dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyła „setka młodych adeptów biegania” z zawodników gospodarzy wyróżnili się Iga Kęsicka – I m, Paulina Bordewicz– II m , Ania Majewska-III m /wszystkie w biegu najmłodszych dziewcząt/, Albert Piekarski-I m w biegu najmłodszych chłopców, to uczniowie SP 2 Sztum. W kategorii dzeci starszych drugie zwyciestwa odnieśli Natalia Stefaniak z Elbląga i Paweł Folta z Malborka. Dobrze zaprezentowali się podopieczni Bartosza Mazerskiego  w biegu gimnazjalistów-drugi był Marcin Kopecki, trzeci Dariusz Westfal,  piąty Wojtek Pastewski  i ósmy Bartek Sinicki, wszyscy Gimnazjum Sztum. Zwyciężył Stanisław Dąbrowski z Rodowa a w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych najszybsza okazała się Kamila Pawłowska z Kurzętnika.

W marszu rekreacyjnym Nordic Walking  wokół Jeziora Zajezierskiego tradycyjnie udział wzięła również grupa wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Uśnic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali świąteczne czekolady/ufundowane przez BGŻ/O Sztum oraz Czesława Oleksiaka i Andrzeja Murawskiego/, drożdżówki, pyszny żurek, chleb ze smalcem i gorący napój.

Podziękowania dla wszystkich za pomoc i sprawne przeprowadzenie II biegu XV Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych.

Do zobaczenia za rok podczas III biegu w dniu 11 stycznia 2014 roku!!

Sponsorzy, partnerzy i organizatorzy

II biegu XV Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych – 14.12.2013

Miasto i Gmina Sztum

Starostwo Powiatowe Sztum

Urząd Marszałkowski Gdańsk

Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk

OSK ZABOR Olgierd  Zaboronek Sztum

BGŻ O/Sztum

Murawski Andrzej

Czesław Oleksiak

Urszula Ruchlewicz Ulinex Sztum

Jarosław Folta Producent Rowerów FOLTA Malbork

PSS Społem Sztum

Norbert Kawski Masarnia Ryjewo

Szkoła Podstawowa nr 2 Sztum

Sztumskie Centrum Kultury

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum

Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada

Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki

Straż Miejska w Sztumie

Transport Sanitarny Lesław Olszewski Sztum

LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM