Gra karciana o bieganiu

biegi (3)

Miło nam zaprezentować  pierwszą w Polsce, a może i na świecie karcianą „Grę o bieganiu”, którą wydał serwis internetowy Maratony Polskie. Nam jest szczególnie miło, że w grze znalazła się karta z wizerunkiem naszego zawodnika Bartka Mazerskiego.

W grze mamy za zadanie przeprowadzić swoją drużynę zawodników przez cały sezon i zwyciężać na trasach największych biegów ulicznych. Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy. Każdy z nich na początku rozgrywki losuje 4-osobową drużynę zawodników, których musi przeprowadzić przez cały, złożony z 10 wylosowanych biegów, sezon 2012. Decydujemy kto z naszej drużyny wystartuje w kolejnych zawodach, pilnujemy by zawodnicy byli wypoczęci, dostosowujemy ich cechy do warunków na konkretnych imprezach i… staramy się by zajęli najlepsze miejsca na mecie. Trzy czołowe miejsca na każdym z biegów nagradzane są punktami prestiżu – zwycięża ten gracz, którego drużyna w trakcie całego sezonu zdobędzie ich najwięcej.

biegi (1)

Gra zawiera kilka smaczków – jednym z nich jest książeczka z sylwetkami zawodników miedzy innymi wspomnianego Bartka Mazerskiego, Artura Kozłowskiego, Mariusza Giżyńskiego, Marcina Chabowskiego, Radosława Dudycza, w której jest miejsce na ich autografy. Gdy gramy z przyjaciółmi i mamy autograf naszego zawodnika, jego karta w grze będzie silniejsza! Zgodnie z zasadami nasza drużyna będzie silniejsza także na tych biegach, które sami ukończyliśmy w prawdziwym świecie!

Grę można zamówić na stronie Maratonów Polskich

biegi (2)

 

Klub Gier Planszowych „Pionkolandia” dziękuje  Bartoszowi Mazerskiegu za przekazanie gry do klub. Mamy nadzieję, że uda się nam ją zaprezentować 2 lutego na podsumowaniu Grand Prix.