Czas na świetowanie i podsumowanie!!!

Przełajowe Mistrzostwa Europy w Samokov w Bułgarii i II edycja XVI Zimowego Grand Prix Sztumu zakończyły bardzo bogaty w różne imprezy i sukcesy sezon 2014 dla Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Czas na krótki odpoczynek, relaks Świąteczno-Noworoczny, podsumowania, które trwają, refleksje, wnioski i plany na nowy 2015 rok. O Przełajowych Mistrzostwach Europy w Bułgarii i 16 miejscu Andrzeja Rogiewicza w kategorii U-23 pisaliśmy i jeszcze raz gratulujemy zajętego miejsca. Wywiad z Andrzejem zamieścimy po Jego powrocie.

Na naszym sztumskim podwórku II edycja XVI Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych cieszyła się tradycyjnie dużym powodzeniem a zapowiadany huragan nie wystraszył uczestników. Hitem imprezy był bezsprzecznie piernik mikołajkowo-świąteczny, jedyny w swoim rodzaju, wypieczony i pięknie przyozdobiony z napisem specjalnie na Grand Prix Sztumu dla wszystkich uczestników, wręczany na mecie. Bardzo cieszy organizatorów udział nowych osób i to jakich. Informowaliśmy, że w drugim biegu wystartował Adam Korol z małżonką. Pan Adam Korol to mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie, czterokrotny mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych, czterokrotny olimpijczyk. To bardzo cieszy a dodajmy, że bieg ukończył na wysokim szesnastym miejscu. Wystartowała w naszej imprezie Hanna Sypniewska. Kto to jest Pani Hania: uwaga – przebiegła zamarznięty Bajkał, pokonała zimą ultramaraton Patagonię w zimnej i górzystej Patagonii, zaliczyła gorącą pustynię na Półwyspie Arabskim, czyli Oman Desert Marathon w 40 stopniowym upale na trasie 165 kilometrów. Wszyscy biegacze – czapki z głów. Nawet Pan Bartosz Mazerski – zwycięzca Antarctika Maraton. A Bartosz Mazerski dalej rywalizuje ze znacznie młodszymi kolegami, 37 raz zwyciężył w naszej imprezie. Kiedyś zapytałem, ile razy startował w swojej prawie trzydziestoletniej sportowej karierze i ile razy wygrywał: powiedział „nie jestem w stanie podać, to tysiące startów, setki zwycięstw, setki tysięcy przebiegniętych kilometrów, radość i satysfakcja” Bartosz Mazerski stoczył bardzo ciekawy i emocjonujący pojedynek z Matuszem Niemczykiem i powracającym do zdrowia i formy Robertem Sadowskim, wychodząc z tego pojedynku, jak pisaliśmy zwycięsko. W czołówce biegu i w kategoriach byli z naszych: Wojciech Grzywiński, Jan Giembicki, Bogdan Cebula , Krzysztof Spalk, Andrzej Łukomski, Mietek Dobrenko i ponad trzydziestu wspaniałych biegaczy organizatora. Najważniejszy jest udział i ruch dla zdrowia. W kategorii kobiet zadebiutowała w naszej imprezie Marta Łagownik z Gdańska, pokonując wyraźnie Dorotę Pawłowską z Kurzętnika i Weronikę Wójcik. Cieszy wysoka pozycja Magdy Bucewki i to, że aż 10 pań n naszego terenu wzięło udział w biegu. A tak w ogóle to trzecia część wszystkich uczestników naszej imprezy, to mieszkańcy Miasta i Gminy Sztum i Powiatu Sztumskiego i to cieszy najbardziej.
Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie podziękować Jackowi Cegłowskiemu z Nowej Wsi – właścicielowi Firmy Usługowo Handlowej z Kwidzyna za wsparcie naszej imprezy. Czekamy na kolejnych takich sponsorów, jak Pan Jacek, który biega nie tylko w naszej imprezie, ale to bardzo aktywny kolarz Lidera Sztum, w kategorii masters.

Ryszard Mazerski

Uwaga!!!

Biegacze spotykają się w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 12.00 przy posesji Sławomira Rozenberga na inauguracji nowego sezonu biegowego.

Wszyscy członkowie Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum spotykają się w Nowy Rok o godzinie 12.00 na plaży miejskiej, witając rok 2015 sportowo i toastem Noworocznym a w styczniu 2015 na podsumowaniu sezonu 2014.

Zapraszamy!!!