Czas na rozstrzygnięcia w Grand Prix..

W sobotę poznamy zwycięzce XIV Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych, jak we wszystkich  pozostałych biegach i kategoriach wiekowych. Nas, jako organizatorów i gospodarzy interesują najbardziej mieszkańcy Miasta i Gminy Sztum oraz zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum. Cieszymy się również bardzo z udziału utytułowanych biegaczy, jak i bardzo licznej rzeszy amatorów biegania, ruchu na świeżym powietrzu. Pasjonująco zapowiada się rywalizacja w biegu głównym na dystansie dwóch okrążeń wokół Jeziora Zajezierskiego 9,5 km Czy po raz trzynasty zwycięży Bartosz Mazerski, czy pierwszy raz Jego podopieczny Andrzej Rogiewicz? Który z nich wygra w sobotę, będzie najlepszy w końcowej klasyfikacji. Do rywalizacji może włączyć się ten trzeci, czyli Robert Sadowski z Floty Gdynia! Miło na donieść, że liderka w biegu kobiet na dystansie 4,7 km Magdalena Dias z Floty Gdynia została w miniony weekend wicemistrzynią Polski w hali w Spale w biegu na dystansie 2000 m juniorek młodszych. Brawo!

Kolejną niewiadomą, która będzie trzymała w napięciu, to czy Magdalena Bucewka drugi raz pokona swoją rywalkę z Elbląga Anne Kukuć-Kwapiszewską z Elbląga i zostanie zwyciężczynią w kategorii K-30. Podobnie ma się sprawa z Bogdanem Cebulą. Czy wyjdzie zwycięsko w pojedynku z odwiecznym rywalem Andrzejem Stefańskim, również z Elbląga i zwycięży w kategorii M-50. Bogdan będzie również walczył ze znacznie młodszym kolegą klubowym Krzysztofem Garbowskim o trzecie miejsce w klasyfikacji mieszkańców Miasta i Gminy Sztum w biegu głównym. Kolejna niewiadoma, to czy Wojtek Pastewski wyprzedzi na linii mety swojego rywala z Michała Lewandowska z Sambora Tczew i zwycięży w kategorii chłopców szkół podstawowych. O trzecie miejsce w kategorii juniorów młodszych walczył będzie nasz zawodnik  Michał Kopecki, również z zawodnikiem z Elblaga, Marcinem Sputkiem. To podopieczny dobrze znanego w Sztumie trenera Czesława Nagy, którego podopieczna Martyna Lis zdobyła w Spale brązowy medal mistrzostw Polski juniorek w biegu 400 m. Drugie miejsce w biegu juniorów młodszych przypadnie zapewne nasze zawodnikowi Michałowi Karwińskiemu. Z zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum bliski zwycięstwa w końcowej klasyfikacji jest Dominik Lisowski w biegu chłopców szkół gimnazjalnych. I jeszcze jedna niewiadoma? Czy padnie kolejny rekord frekwencji w biegu głównym i czy przekroczona zostanie magiczna liczba 200 uczestników ??

Wszystko o sobotnim Grand Prix Sztumu w artykułach poniżej.

Wyniki wszystkich biegów i klasyfikacji-u góry w zakładce Grand Prix.

Zapraszamy do udziału i do kibicowania już jutro o godzinie 11.00 na plaży miejskiej w Sztumie i zakończenia imprezy w sali Kino-Teatru Powiśle w Sztumie.

Dla uczestników biegów liczne nagrody, puchary, medale, drożdżówka, kiełbaska itd..

ZAPRASZAMY-NAPEWNO WARTO!! Tylko jaka pogoda??