Brązowy medal Agnieszki Borowskiej w HMPS w Toruniu!

mbi20150221-4263_201502220137

Agnieszka Borowska po ciekawej walce ze specjalistkami skoku w dal zdobyła brązowy medal w tej konkurencji podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu. Podopieczna trenera Adama Szpalerskiego ustanowiła kolejny rekord życiowy- 6.36 /poprzedni – 6.34/./Na zdjęciu Agnieszka tuż po dekoracji/

Tylko pięć centymetrów dzieliło zawodniczkę Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum od zwycięstwa.  Wygrała Karolina Zawiła/AZS Kraków/ – 6.40, druga z tym samym wynikiem Anna Jagaciak /AZS Poznań./ Agnieszka bardzo dobrze rozpoczęła konkurs od skoku na odległość 6.16 i przez długi czas była na drugim miejscu. W ostatniej kolejce skoczyła 6.34 i była druga, ale w ostatnim skoku przeskoczyła Ją Karolina Zawiła. Trzecie miejsce i brązowy medal to duży sukces, świadczący o sporych możliwościach Agnieszki Borowskiej w tej konkurencji, w której nie specjalizuje się w codziennym treningu. To dwudziesty medal Agnieszki w Jej karierze i kolejny medal dla klubu i Sztumu. Kibicowali Agnieszce m,in. członkowie zarządu klubu Andrzej Belzyt i Ryszard Mazerski, była sztumianka Dorota Paprocka.

Gratulacje dla zawodniczki i trenera!

Cytat ze strony PZLA:

„W skoku w dal kobiet w czwartej próbie 6.40 skoczyła Anna Jagaciak-Michalska i objęła prowadzenie. Taki sam rezultat w szóstej próbie uzyskała Karolina Zawiła i o złotym medalu decydował drugi najlepszy skok. Lepszą drugą próbę miała Zawiła (6.33, Jagaciak 6.30) i to ona wywalczyła w Toruniu halowe mistrzostwo Polski. W wyrównanym konkursie brąz zdobyła doświadczona wieloboistka Agnieszka Borowska – 6.36.”