Bieg Piekarczyka w Elblągu zasługuje na coś więcej, niż to co było!!!!

logo-piekarczyk-elblag-nowe

W Elblągu odbył się VII Bieg Piekarczyka na dystansie 10 kilometrów, w którym wystartowała piątka  zawodników lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Najlepszym z Polaków w biegu głównym był zawodnik LKS ZANTYR Sztum Bartosz Mazerski. Na trzech pierwszych miejscach Białorusini. W klasyfikacji kobiet na czwartym miejscu uplasowała się Małgorzata Tuwalska, szósta była Elżbieta Tuwalska o siódma Magdalena Bucewka, która stanęła na pierwszym stopniu podium w kategorii K-30. Marsz Nordic Walking na 5 km kobiet wygrała zdecydowanie Ola Brzustewicz.

Elbląg, jako miasto nie jest „kopciuszkiem sportowym”, od wielu lat słynie z łyżwiarstwa, piłki ręcznej kobiet itd, liczne medale na arenie międzynarodowej i krajowej. Były i są i jeszcze medale mistrzostw Polski w LA. Organizacja tegorocznego VII Biegu Piekarczyka, to blamaż miasta Elbląga. Za wyjątkiem rekordowej obsady, to co przygotowano przez organizatorów w dniu dzisiejszym, to mało mówiąc kompromitacja, jak na tak duże miasto Elbląg. Czy wszyscy, którzy byli na tym biegu, widzieli:

– komercja i chęć dużego zysku, nie może dyktować tak wysokiego wpisowego

– start w samo południe, to nie najlepsza pora o tej porze roku

– start i meta  w innych miejscach, to zupełna dezintegracja imprezy

– zupełny chaos i bałagan przy elektronicznej obsłudze zawodów i ogłaszaniu wyników/błędnie podana pierwsza szóstka kobiet, pierwsze i to mylne wyniki na tablicy ogłoszeń dopiero  ponad godzinie czasu od ukończenia czołówki biegu/ a jeden z głównych organizatorów na rowerze pilotuje bieg. To niesamowite widowisko.

– zupełny bałagan podczas biegów dla dzieci

– osoba komentująca bieg zupełnie nie orientowała się o sytuacji na trasie i startujących zawodnikach, podając bardzo mylne informacje o prowadzących zawodnikach i itd

To co zaserwowali organizatorzy dzisiejszego biegu, nie może się więcej wydarzyć. Elbląg ma wspaniałe tradycje lekkoatletyczne i osiągnięcia, wspaniałych i zasłużonych działaczy i trenerów.  Nie może tego psuć ani Labo Sport dla zysku ani MOSiR Elbląg nieudolną organizacja wspartą przez Miasto Elbląg.  Z dużym zażenowaniem  oglądałem dzisiejsza imprezę, wspólnie z trenerami i działaczami LA z Elbląga.

Ryszard Mazerski, wieloletni działacz byłego Województwa Elbląskiego!