Bezpłatna nauka pływania dla dzieci

 

Ruszyła kolejna edycja projektu „Żyj zdrowo i sportowo IV” – powszechna nauka pływania dla dzieci z terenu Miasta i Gminy Sztum. Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto i Gminę Sztum. Projekt jest realizowany wspólnie z Lekkoatletycznym Klubem Sportowym ZANTYR.
Z zajęć nauki pływania korzysta 120 uczniów klas II-III szkół podstawowych z gminy Sztum. Dzieci dowożone są na basen Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. W ramach zadania zostanie zrealizowanych 15 godzin praktycznych zajęć nauki pływania dla każdego dziecka. Zajęcia odbędą się w okresie kwiecień-maj oraz wrzesień-listopad 2013 r. Realizacja zajęć na basenie jest dla wielu uczniów jedyną możliwością zdobycia i poczucia bezpieczeństwa w czasie pobytu dzieci w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych.
Zadanie spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.
„Zajęcia na basenie rozpoczęliśmy w miesiącu kwietniu. Instruktorzy podzielili nas na dwie grupy. W jednej znaleźli się początkujący, w drugiej dzieci, które już trochę potrafią pływać. To świetna zabawa, chętnie jeździmy na basen, doskonalimy swoje umiejętności. W przyszłości czeka nas egzamin na kartę pływacką” – mówi Ania Majewska z klasy III d ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie.

Pani Katarzyna Bator – opiekun grupy dodaje: „Uczniowie chętnie biorą aktywny udział w zajęciach nauki pływania, bardzo lubią wszelkiego rodzaju sporty. Dzieci mają szanse nauczyć się pływać i doskonalić swoje umiejętności. Mam nadzieję, iż zajęcia nauki pływania przyniosą pozytywne efekty zdrowotne, a także przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa nad wodą”.