Udany występ biegaczy LKS ZANTYR w I dniu Przełajowych Mistrzostw Polski!

Bardzo udany występ zanotowali zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w I dniu Przełajowych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Iławie. Podopieczni trenera Bartosza Mazerskiego zaprezentowali się z jak najlepszej strony i nie zawiedli oczekiwań./mimo,że nie zdobyli medalu./ Spisali się lepiej od założeń przedstartowych, o których informowaliśmy. Michał Karwiński zajął wysokie szóste miejsce w biegu juniorów na dystansie 6 km. Marcin Kopecki uplasował się na trzynastym miejscu w biegu juniorów młodszych na dystansie 5 km. Brawo!

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi.

Na zdjęciu od lewej: Michał Kopecki, Kuba Jurewicz, Bartosz Mazerski, Michał Karwiński i Marcin Kopecki.

Wyniki zawodników LKS ZANTYR Sztum w Iławie:

6 m – Karwiński Michał – 6 km juniorów – 18.58 – 8 pkt

13 m – Kopecki Marcin – 5 km juniorów mł – 17.06 – 3 pkt

51 m – Kopecki Michał – 3 km juniorów – 10.13

58 m – Jurewicz Jakub – 3 km juniorów mł. – 10.23

Wszystkie wyniki na www.domtel-sport.pl

SAM_2993

Według mojej oceny najciekawszym biegiem był bieg ostatni, juniorów na dystansie 6 kilometrów, z kilku powodów:

– walka o zwycięstwie rozegrała się na samej mecie, z tym samym czasem zwyciężył Dominik Nowak z AZS Warszawa, drugi Patryk Błaszczyk – Jantar Ustka, przy zmieniającym się prowadzeniu pierwszej trójki na ostatnim kilometrze.

– na kolejnych miejscach od drugiego do siódmego uplasowali się zawodnicy Województwa Pomorskiego. W bardzo wielu mistrzostwach uczestniczyłem, ale takiej sytuacji nigdy nie było, w pierwszej siódemce – sześciu zawodników jednego województwa

– bardzo wysokie miejsce naszego zawodnika Michała Karwińskiego, który tylko o pięć sekund przegrał  z Zbigniewem Jostem Z Rodła Kwidzyn/byłym mistrzem Polski juniorów mł./, zwycięzcą jednego z biegów XVI Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych.

SAM_2985

Podkreślić trzeba dominację Województwa Pomorskiego w klasyfikacji ogólnej województw. Dawno nie pamiętam tak bardzo udanego występu reprezentantów naszego województwa. Zarówno w klasyfikacji juniorów – 84 pkt, jak i juniorów młodszych – 48 pkt. zajęliśmy pierwsze miejsce. W klasyfikacji juniorów druga ekipa Województwa Wielkopolskiego zdobyła 56 pkt. Do dorobku punkowego województwa Pomorskiego, MiG Sztum i naszego powiatu biegacze Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum dorzucili 11 punktów.

 

SAM_2997

Bardzo się cieszymy z postawy naszych biegaczy w pierwszym dniu mistrzostw, jutro drugi dzień mistrzostw z udziałem Andrzeja Rogiewicza i Roberta Sadowskiego w biegu na 10 km. Liczymy również na bardzo udany występ.

Ryszard Mazerski

Wyjazd dofinansowany ze środków Miasta I Gminy Sztum w ramach zadania: Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum”.

SAM_2958

SAM_2957

SAM_2952

SAM_2971

SAM_3000