Bardzo udany i rekordowy sezon dla ZANTYRA dobiega końca!!

Do zakończenia sezonu dla Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum pozostały jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Lubinie, będące eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych w Belgradzie. Liczymy na miejsce w czołówce Andrzeja Rogiewicza i zakwalifikowanie się podopiecznego Bartosza Mazerskiego na Europejski Czempionat.

Dobiegający powoli do końca sezon lekkoatletyczny był niezwykle udany i rekordowy dla LKS ZANTYR SZTUM, który to sezon można podsumować najkrócej jak można tak :

-140 punktów we współzawodnictwie sportu młodzieżowego w Polsce, żaden klub  w historii sportu sztumskiego nie zdobył tylu punktów w ciągu jednego sezonu!!

– pięć złotych medali młodzieżowych i seniorskich mistrzostw Polski zdobytych przez jedną zawodniczkę w jednym roku i zakwalifikowanie się do finału MME. To historyczny wyczyn Agnieszki Borowskiej, podopiecznej trenera Adama Szpalerskiego!!

-osiem miejsc w pierwszej ósemce finałów mistrzostw Polski podopiecznych Bartosza Mazerskiego, w tym cztery Andrzeja Rogiewicza/jedno czwarte i trzy piąte miejsca/, otarcie się o medal Michała Karwińskiego w finale OOM, VI m Karola Kalisia w półmaratonie, VII trenera w przełajach i pechowe IV m drużyny w przełajach

– trzy medale podopiecznych Bartosza Mazerskiego w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików

– liczne sukcesy w biegach weteranów i marszach Nordic Walking

– organizacja wielu imprez sportowych i rekreacyjnych, w tym 3 dużych na terenie Miasta i Gminy  Sztum

– udział zawodników klubu w ponad 100 imprezach sportowo-rekreacyjnych w kraju i zagranicą, od lokalnych do mistrzowskich

– doskonała promocja Sztumu na arenach sportowych w kraju i zagranicą, ze zwycięstwem w konkursie Idee Kaffe „Sportowe wyzwanie życia” Bartosza Mazerskiego i udziałem w maratonie na Antarktydzie w marcu 2014 r. -„Korona Maratonów Świata”

Przed nami wyjazd do miasta partnerskiego Val de Reuil na Maraton Seine-Eure!!

ZAPRASZAMY JUŻ DZIŚ NA UROCZYSTE PODSUMOWANIE SEZONU LKS ZANTYR SZTUM W DNIU 29 LISTOPADA b.r.!!!  Warto przyjść!! Szczegóły wkrótce!!

Gratulacje dla wszystkich i pytanie bez odpowiedzi, czy można więcej???