Bardzo ciekawy, sportowy weekend!

]}]]]]]]Wielokrotnie zapowiadaliśmy, kolejny, bardzo ciekawy pod względem sportowym i organizacyjnym mikołajkowo – świąteczny weekend dla Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR. To na pewno ostatni taki weekend w mijającym 2015 roku. Spotkajmy się 17 grudnia br. w sali Kino-Teatru, żeby podsumować mijający rok, X lat działalności LKS ZANTYR Sztum w ramach 54 lat Lekkiej Atletyki w Sztumie.

W sobotę zapraszamy na plaże miejską w Sztumie do udziału w biegach i marszu Nordic Walking/rekreacyjnie/ i kibicowania/oby dopisała pogoda/ w ramach XVI Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. Mamy nadzieję, ze padnie kolejny rekord frekwencji, bo najważniejszy jest ruch na świeżym powietrzu. A przy okazji, kto wygra bieg główny? Nie wiadomo kto stanie na starcie? O wysokość nagród dopytywali zawodnicy z Ukrainy, Polski/m.in. medaliści mistrzostw Polski Marek Kowalski. Na pewno na satrcie stna medaliści misstrzostw Polski i miedzy nimy rozegra sie walka o zwyciestwo. Beda to Zbigniew Jost-Rodło Kwidzyn/mistrz Polski juniorów/ oraz medaliści mistrzostw seniorów w drużynie Bartosz Mazerski i Robert Sadowski. W śród kobiet do faworytek ze zgłoszonych aktualnie osób należeć będą zawodniczki gospodarzy: siostry Małgorzata i Elżbieta Tuwalskie i Magda Bucewka. Kto jeszcze? Zobaczymy w sobotę!!

W niedziele czekamy na dobre informacje z Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych we Francji z udziałem zawodnika LKS ZANTYR Sztum Andrzeja Rogiewicza. Jak mówi trener kadry narodowej Zbigniew Rolbiecki – liczy na medal w drużynie młodzieżowców a może juniorów. Oby się spełniło!!!

W sali Sztumskiego Centrum Kultury kolejny, tym razem Mikołajkowy Turniej Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Główny organizator Zbigniew Zwolenkiewicz liczy na pierwsze zwycięstwo na swoim terenie zawodników gospodarzy.

Na Wyspie Sobieszewskiej kolejny marsz Nordic Walking z udziałem dwójki zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum Krzysztofy Parafiniuk i Jana Kołpaka. Jan Kołpak zapowiada miejsca na podium – najwyższym!!!

Powodzenia!!!

Zapraszamy 17 grudnia b.r o godzinie 17.00 do sali Kino-Teatru na podsumowanie sezonu 2015 i X lat działalności LKS ZANTYR Sztum dla społeczności sztumskiej w ramach 54 letniej historii sztumskiej lekkiej atletyki. 12 grudnia 2006 roku na Zamku Sztumski uroczyście obchodziliśmy 45 lat sztumskiej LA, w przyszłym, mam cichą nadzieję 55 lat.