Andrzej Rogiewicz mistrzem Polski!!!

rogiewiczMAMY MISTRZA POLSKI – ANDRZEJ ROGIEWICZ złotym medalistą 32. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Białymstoku. Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum wygrał bieg na dystansie 3000 z przeszkodami z czasem 9.08,17, po emocjonującej końcówce na ostatnich 200 metrach.

To pierwszy złoty medal Andrzeja Rogiewicza w mistrzostwach Polski w Jego karierze na bieżni. Miał złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w Biegach Górskich. W ubiegłym roku był „mistrzem” do ostatniego rowu z wodą w Inowrocławiu, do którego prowadził zdecydowanie i upadek pokrzyżował szyki. Był drugi mimo upadku. W tym roku jeszcze na 3 tygodnie przed mistrzostwami w rozmowie klubie, mówił, że będzie biegał 1500 m i 5000 m. Jego plany treningowe i startowe nie przewidywały biegu przeszkodach. Po przeanalizowaniu „za i przeciw” doszliśmy do wspólnego wniosku o bieganiu przeszkód. Jest upragniony złoty medal i tytuł mistrzowski. Mamy nadzieję, że jest to przepustka i szansa na kolejne sukcesy i powrót w nie dalekiej przyszłości do kadry narodowej i reprezentacji Polski, czego serdecznie życzymy. Przed Andrzejem jeszcze jedna szansa w tym roku, w listopadzie walka o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Przełajach w Szamotułach i udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Gratulacje od Zarządu Klubu, wszystkich zawodników i członków Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum, jak i wszystkich sympatyków!!