Andrzej Rogiewicz Mistrzem Okręgu w Biegach Przełajowych w Sztumie, Bartosz Mazerski pierwszy w biegu seniorów

Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się Mistrzostwa Okręgu w Biegach Przełajowych w Sztumie. Zawody odbyły się przy wietrznej, słonecznej  pogodzie na bardzo dobrze przygotowanych, ale bardzo wymagających trasach w Parku Miejskim.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników i zawodniczek z klubów z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.  Rywalizowano w sześciu biegach o medale Mistrzostw  Okręgu w Biegach Przełajowych(młodziczki i młodzicy, juniorki mł. i juniorzy mł., juniorki i juniorzy) oraz w  czterech  biegach  dodatkowych(bieg seniorów i seniorek, bieg  dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych).

       Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKS Zantyr Sztum. Na otwarcie zawodów w pierwszym  biegu na dystansie 6km seniorów  zwyciężył zawodnik gospodarzy Bartosz Mazerski, a jego podopieczny Andrzej Rogiewicz  zwyciężył z dużą przewagą  w kończącym zawody biegu juniorów na dystansie 4km zdobywając złoty medal Mistrzostw Okręgu Juniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodsi podopieczni Bartosza Mazerskiego. W biegu chłopców drugie miejsce zajął Marcin Kopecki,  trzecie Wojciech Pastewski, a w  biegu dziewcząt bardzo ładnie pobiegła Magda Ciupak zajmując  czwarte miejsce. Zawody były etapem przygotowań do Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów mł. w Szczecinie oraz Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Biegach Przełajowych w Sztumie.

     Organizatorem zawodów był LKS  Zantyr  Sztum przy współudziale  Pomorskiego Związku  Lekkiej Atletyki w Gdańsku, Zakładu Karnego  w Sztumie, Sztumskiego Centrum Kultury w Sztumie i Przedsiębiorstwa  Wodociągów i Kanalizacji  w Sztumie, PSS Społem. Medale dla najlepszych zawodniczek  i zawodników zostały ufundowane przez Pomorską Federację Sportu,  a upominki  przez Urząd Miasta i Gminy Sztum oraz Starostwo Powiatowe w Sztumie.

     Serdeczne podziękowania i wdzięczność  dla wszystkich zaangażowanych, za to  że w tak krótkim czasie   udało się świetnie  przygotować  i  świetnie przeprowadzić  tak duże zawody jakimi były Mistrzostwa Okręgu  w Biegach Przełajowych.