Mirosław Anaczkowski wygrywa Puchar Pomorza w Nordic Walking w Łebie

Rekordowy Puchar Pomorza w Nordic Walking w Łebie z udziałem trzystu maszerów, w tym dziesięciu zawodników LKS ZANTYR Sztum. Mirosław Anaczkowski najlepszy w kategorii M-50 na dystansie 10 kilometrów.Ewa Zembrzuska, Irena Kołpak, Magda Bucewka i Jan Kołpak na podium.

W Łebie w rekordowej obsadzie 300 startujących rozegrano pierwszą w 2012 roku edycje Pucharu Pomorza – I Plażowe Mistrzostwa w Nordic Walking. W tej rekordowej i bardzo silnej obsadzie maszerów z całego kraju wystartowało dziesięciu zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, odnosząc znaczące sukcesy. Zawody rozegrano na trudnym piaszczystym podłożu po plaży i w lesie przy zmiennej aurze, wietrznej, zimowo-wiosennej pogodzie, przeplatanej opadami deszczu, śniegu, gradu z przebłyskami słońca. Przypomnijmy, że zawody Nordic Walking Pucharu Pomorza rozgrywa się w kategoriach wiekowych na dystansach 5 i 10 kilometrów

Duży sukces zanotował Mirosław Anaczkowski, który okazał się najlepszy w kategorii M-50 na dystansie 10 kilometrów. Na drugim stopniu podium stanęli: Ewa Zembrzuska na dystansie 5 km oraz Irena i Jan Kołpak na dystansie 10 km. Magda Bucewka zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii na dystansie 5 km. Tuż za podium uplasowali się Eugeniusz Słonina ? czwarty na 5 km i Mirosława Szpalerska na piątym miejscu, z tym samym czasem co czwarta zawodniczka, szósta była Teresa Groszkowska, również na dystansie 5 km. Bardzo udany debiut w zawodach zanotowała Krystyna Anaczkowska, sklasyfikowana na 9 miejscu w najliczniejszej kategorii na 5 km z udziałem 27 rywalek, z trzecim czasem wśród sztumskich maszerek na tym dystansie. Druga z debiutantek Katarzyna Bujalska, również może zaliczyć start do udanych, plasując się na ósmym miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Gratulacje za świetne wyniki i doskonała promocje Sztumu i klubu.

Wyniki sztumskich zawodników:

1 m – Mirosław Anaczkowski  – M 50 – 10 km – 1.10,07

2 m – Ewa Zembrzuska  – K 60 – 5 km – 40,44

2 m – Irena Kołpak  – K 60 – 10 km – 1.23,10

2 m – Jan Kołpak  – M 60 – 10 km – 1.14,33

3 m – Magda Bucewka  – K 30 – 5 km – 40,35

4 m – Eugeniusz Słonina – M 60 – 5 km – 38.44

5 m – Mirosława Szpalerska – K 60 – 5 km – 43.20

6 m – Teresa Groszkowska – K 60 – 5 km – 44.14

9 m – Krytyna Anaczkowska – K 50 – 5 km – 43.13

8 m – Katarzyna Bujalska – K  20 – 5 km – 45.45

Dla kronikarskiego obowiązku dodam, że Ryszard Mazerski startował w marszu VIP-ów na dystansie 2 km wspólnie z księciem i księżną Łeby, docierając do mety za Burmistrzem Barlinka.

Wszystkie wyniki na stronie www.chodzezkijami.pl , zdjęcia w galerii na naszej stronie oraz wkrótce ukażą się również na stronie www.chodzezkijami i na nowej stronie Pucharu Pomorza.

Dodam, że świetna organizacja zawodów, przygotowanie tras, oprawa zawodów, frekwencja, przyjęcie uczestników, posiłek itd. Ale pierwszy raz oficjalnie pozwolę sobie skrytykować pracę sędziów i regulamin zawodów. To co było w Łebie jest nie do przyjęcia i dla dobra rozwoju tej formy aktywności ruchowej nie może więcej się powtórzyć. Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą. Kolegium sędziów Nordic Walking musi wiedzieć po i dla kogo jest ?? W karuzeli sportowej jestem wiele lat, ale to co obejrzałem w Łebie to  wielka kpina z tych co angażują się w rozwój i chcą rozwijać tą nową i piękną formę ruchu dla zdrowia jaką jest Nordic Walking!! To nie Prima Aprilis, dlatego o tym napisze później, a na razie proszę poczytać komentarze na stronie www.chodzezkijami.pl ale to jeszcze nie wszystko! Karanie minutą czasu za pierwsze ostrzeżenie, czego brak jest w regulamine imprezy, według  widzi mi się sędziego,  itd! Ale nie zrażajmy się ..

Następne starty to: 14 kwietnia – Grand Prix Gdańska, 28 kwietnia – Puchar Pomorza w Słupsku.

Ryszard Mazerski