Agnieszka Borowska w roli głównej!

Najważniejszym bezsprzecznie wydarzeniem ostatnich dwóch tygodni w działalności Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum i nie tylko było zdobycie pierwszego w 2013 roku medalu przez Agnieszkę Borowską dla klubu, miasta i powiatu. Podopieczna trenera Adama Szpalerskiego zdobyła w swojej karierze pierwszy złoty medal w zawodach mistrzostw Polski w kategorii seniorek. Jest to również pierwszy tytuł mistrzowski w kategorii seniorek w historii lekkiej atletyki LKS ZANTYR Sztum, Miasta i Gminy Sztum oraz Powiatu Sztumskiego.                                                                              Ogromne gratulacje dla zawodniczki i trenera.

Agnieszka Borowska pod kierunkiem trenera Adama Szpalerskiego  w Spale zdobyła swój dwunasty medal mistrzostw Polski/5 złoty/. Przypomnijmy te osiągnięcia:

-srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Mł. w Spale w 5-boju w 2007 r.

-złoty medal  Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Mł. W Spale w 5-boju w 2008 r.

-brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Mł.  w skoku wzwyż w 2008 r.

-brązowy medal OOM w 7-boju w Bydgoszczy w 2008 r.

-brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów  wzwyż w Słupsku w 2009 r.

-złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w 7-boju w Opolu w 2010 r.

-złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w dal w Białymstoku w 2010 r.

-złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 7-boju w Bydgoszczy w 2011 r.

-srebrny medal  Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w 5-boju w Spale w 2012 r.

-srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w 7-boju w Białogardzie w 2012 r.

-srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w skoku wzwyż w Radomiu w 2012 r.

-złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w 5-boju w Spale w 2013 r.

Reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata Juniorów w 7-boju w Kanadzie w 2010 roku, zajmując piętnaste miejsce. Jest członkinią kadry narodowej w wielobojach. Posiada klasę mistrzowską.  Agnieszkę  Borowską wspierają w osiąganiu jak najlepszych wyników samorządy, sponsorzy, klub. Jest stypendystką Miasta i Gminy Sztum, Powiatu Sztumskiego, Urzędu Marszałkowskiego. Znacznie wspierają Firmy ELITA Sztum i Producent Rowerów FOLTA Jarosława Folty z Malborka.

Zawodniczce i trenerowi życzymy kolejnych medali, już nie tylko mistrzostw Polski!

Z innych wydarzeń podkreślić należy drugie miejsce Bartosza Mazerskiego w licznie i silnie obsadzonym Biegu Urodzinowym w Gdyni na dystansie 10 km.

Trwa obóz sportowy kadry PZLA B, okręgu młodzików POZLA  w Muszynie z udziałem dziewięciu zawodników naszego klubu i  Bartoszem Mazerskim/trenerem kadry juniorów/.

Klub rozpoczął przygotowania do organizacji XXIII Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności 3 Maja. Regulamin i zapisy poniżej. Zapraszamy do licznego udziału.

Z powodu epidemii grypy nasi biegacze nie wzięli udziału w Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie na 15 km.