„ZANTYR GÓRĄ”

Podsumowanie zakończonych w Bydgoszczy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce rozpocznę od tytułu „Zantyr górą”, który to okrzyk rozlegał się, jak już pisałem, podczas drugiej  dekoracji  Agnieszki Borowskiej. To nie są słowa przesady, jak na niewielki  nasz klub sportowy-Lekkoatletyczny  Klub Sportowy ZANTYR Sztum.  Dla udokumentowania podaje kilka danych:

-trzy złote medale Agnieszki Borowskiej  w dal i wzwyż i wcześniej w 7-boju

-czwarte i piąte miejsce Andrzeja Rogiewicza w biegu na 3000 m z przeszkodami i 5000

-powtórzenie minimum Agnieszki Borowskiej w skoku wzwyż na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy/182 cm/

-wartościowe rekordy życiowe Andrzeja Rogiewicza na 3000 m z przeszkodami i 5000 m

-bardzo wysokie miejsce klubu w punktacji drużynowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski

-zdobycie rekordowej liczby  80 punktów w tych mistrzostwach we współzawodnictwie sportu młodzieżowego, do tego trzeba dodać 25 punktów za 7-bój, co plasuje klub, prawdopodobnie na 12 miejscu w kraju/brak jeszcze oficjalnego komunikatu/

Agnieszka Borowska rozpoczyna ostatni etap przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tamperre w Finlandii w dniach 10-14 lipca, gdzie wystartuje wzwyż i 7-boju. Zachęcamy  do wysłuchania rozmowy z zawodniczką po zakończeniu Jej startów w Bydgoszczy:

http://www.youtube.com/watch?v=PWKH9RAgHok&feature=c4-overview&list=UUT0ohBtJquo85vaWRsZr0zw),

Była to kolejna doskonała promocja zarówno miasta Sztumu, powiatu sztumskiego oraz klubu. Przypomnijmy, że zarówno Agnieszka Borowska i Andrzej Rogiewicz są stypendystami samorządu M i G Sztum, Powiatu Sztumskiego. Agnieszkę Borowska wspomaga Urząd Marszałkowski w Gdańsku oraz Firma ELITA Sztum.

Wyjazd na powyższe mistrzostwa sfinansowany był ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania:

„Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum” oraz Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Mamy nadzieję, że powyższe sukcesy są kolejnym argumentem  na przyspieszenie modernizacji stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Sztumie.

Ogromne gratulacje dla zawodników i szkoleniowców!