Z perspektywy minionego tygodnia!!

Rogiewicz srebrnym medalistą mistrzostw Polski.

Najważniejszą informacją z ubiegłego tygodnia jest bez wątpienia wicemistrzostwo Polski juniorów w biegach przełajowych zawodnika naszego klubu Andrzeja Rogiewicza. Obszerna relacja i zdjęcia z tego startu zamieszczone są poniżej. Ale najważniejszy jest fakt, kiedy dzwoniłem i gratulowałem Andrzejowi sukcesu to co powiedział:

-Panie prezesie, ja nie biegam dla doraźnych nagród, biegam dla siebie, trenera, klubu, miasta, żeby w przyszłości był z tego pożytek-. Trochę czasu jestem w sporcie, przewinęły się setki zawodników ale pierwszy raz słyszałem taka mądrą, rzeczową wypowiedź młodego zawodnika. Tak trzymać Andrzej a będą z tego efekty.

W dniu 6 lutego b.r. pisałem na stronie, że o przyszłość biegów sztumskich, jak i lekkiej atletyki możemy być spokojni, zarówno o poziom sportowy, jak bieganie amatorskie dla zdrowia i będę do tego wracał. W niedzielę na deptaku od samego rana i przez cały dzień w okolicach Sztumu wiele osób biegało treningowo i rekreacyjnie  oraz maszerowało z kijkami. To cieszy i raduje. Mamy do tego doskonałe tereny i trasy.

Marzy mi się jeszcze impreza biegowa w Sztumie, w której wystartuje kilka tysięcy osób!!

Sztum nie Warszawa ale może coś mniejszego.

Wracając do sukcesu Andrzeja chciałbym jeszcze raz podkreślić, jak ważny jest fakt szukania młodych talentów. Wszędzie są talenty nie tylko do sportu, ale trzeba chcieć je wyszukać. Bardzo znamienne jest to napisała nasza koleżanka klubowa Marlena w komentarzu do startu Andrzeja   -” Odkryć taki diament to szczęście! Szlifować go to już wielkie wyzwanie! Patrzeć jak błyszczy – czysta przyjemność.”

Gdyby tak w każdej szkole w powiecie sztumskim, jak w Nowej Wsi poszukano przymniej jednego kandydata na zawodnika, bylibyśmy potegą!

Oprócz Andrzeja w Szczecinie dobrze zaprezentował się Michał Kopecki, zajmując punktowane miejsce. Są młodzi biegacze Marcin Kopecki czy Wojtek Pastewski, mam nadzieje ,że pójdą w ślady Andrzeja  i trenera.

W Warszawie, o czym piszemy również widoczni byli w półmaratonie Karol Kaliś, Arkadiusz Piróg i Seweryn Jażdżewski, z kolejnymi życiówkami.

Po ostanich sukcesach zagranicznych, wygraniu półmaratonu w Liverpoolu ostatniego słowa nie powiedział Bartosz Mazerski, a jest już w gronie naszych weteranów z Bogdanem Cebulą i liczna grupą pozostałych biegaczy.

Proszę pamiętać, ze mamy nie tylko biegaczy, do sezonu sposobi się i mocno trenuje Agnieszka Borowska i Marcin Żołdowicz. Myślę, że usłyszymy o Agacie Polanowskiej.

Szkoda tylko, ze mamy tak mało dziewcząt. Gdzie te niedawne czasy??

Zachęcam również do przeczytania wiersza, zamieszczonego poniżej a napisany przez naszą zawodniczkę Magdę, to dla też dla mnie nowe i wielkie odkrycie.

Przed mami kolejne przygotowania do ważnych zawodów w sezonie letnim, a już wkrótce kolejne starty, o czym piszemy oddzielnie.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzenia wolego czasu poprzez ruch na świeżym powietrzu ale i systematycznego treningu. Z tego zawsze cos będzie pożytecznego.

Do zobaczenia na trasach biegowych, Nordic Walking i zawodach!!

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w XXII Międzynarodowym Sztumskim Biegu Solidarności 3 Maja. Zapisy i regulamin w zakładce o góry na naszej stronie.

Dzięki sukcesom naszych zawodników i organizacji dużych i udanych imprez doskonale promujemy Sztum i klub. Jesteśmy ba rdzo widoczni na różnych stronach, prasie i licznych komentarzach.

Pozdrawiam wszystkich internautów, sympatyków lekkiej atletyki!!

Ryszard Mazerski