Relacja Andrzeja Rogiewicza z biegu w Narzymiu!!

Zamieszczamy relacje Andrzeja Rogiewicza z biegu w Narzymiu.

„W sobotę 8 marca wystartowałem w biegu przełajowym odbywającym się w miejscowości Narzym, niedaleko Działdowa. Bieg rozgrywał się przy pięknej słonecznej pogodzie na terenie ośrodka sportowego  Narzym, Gmina Osada-Iłowo na dystansie wynoszącym około 10100m.
W biegu uczestniczyło kilku mocnych zawodników m.in. medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych Mateusz Niemczyk, zawodnik zza naszej zachodniej granicy (Monachium)- czołowy zawodnik Mistrzostw Niemiec w Młodzieżowych biegach przełajowych oraz czołowy biegacz długodystansowy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz utalentowany przełajowiec- Marek Kowalski.
Sam bieg od początku odbywał się w spokojnym tempie prowadzonym przez pierwsze 2 km przez zawodnika z Niemiec. Następne 4km zaczęliśmy się troszkę „rozkręcać” za sprawą mocniejszego tempa podyktowanego przez Marka i do 6km zostaliśmy tylko my i Mateusz Niemczyk lecz tempo jeszcze nie było szalone.
Wtedy do pracy wzięliśmy się we dwójkę z Markiem Kowalskim, gubiąc zawodnika ze Starogardu i podążając w dwójkę do mety. Przebiegając 8km wiedzieliśmy obydwoje, że ten bieg będzie musiał rozegrać się na ostatnich metrach i tak właśnie się stało. Po 8km tempo zdecydowanie wzrosło. Bieg odbywał się głównie po leśnych dróżkach z wieloma podbiegami i zbiegami. Kluczowy moment w całym biegu rozegrał się po ostatnim 300m podbiegu około 1000m do mety, gdzie biegłem z Markiem łeb w łeb i co kilka sekund tempo wzrastało. 600m do mety zaczął się prawdziwy wyścig oraz doping ze strony kibiców, ponieważ obaj podkręciliśmy bardzo mocno tempo biegu ścigając się już do końcowych metrów. Wbiegając na ostatnie 300m byłem na pierwszym miejscu, lecz Marek nie dawał za wygraną i wszyscy byli świadkami prawdziwej sportowej walki. Linie mety  przekroczyłem jako pierwszy zawodnik, wygrywając ze swoim kadrowym kolegą o 3 sekundy. Uzyskałem czas 31’20”.
Jak mówią obaj zawodnicy „nogi się kręcą”, ale prawie cały bieg był przeprowadzony w tzw.3 zakresie.
Już w sobotę  wyjeżdżam z Markiem na 3 tygodniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby, gdzie będę szykował formę na Młodzieżowe Mistrzostwa Polskie, które odbędą się pod koniec kwietnia w Białogardzie na dystansie 10000m.”

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy Andrzejowi za obszerną relację, oczekujmy takich więcej. Pisać wszyscy mogą!!!