Po powrocie z Val de Reuil!!

Z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Val de Reuil we Francji powróciła 19-osobowa ekipa Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, która przebyła na zaproszenie Mera tego miasta i wydatnej pomocy organizacyjnej, logistycznej i finansowej Miasta i Gminy Sztum. Uczestnicy wyjazdu pokrywali całkowicie koszty przelotu samolotem. Dwunastu zawodników uczestniczyło szósty raz w Maratonie Seine-Eure. Najlepszym sztumskim zawodnikiem okazał się młody i obiecujący maratończyk Krzysztof Garbowski z nowym rekordem życiowym 2.48,30. To wynik na normę III klasy sportowej. Poprawił rekord życiowy o jedenaście minut, ale jak stwierdził po biegu stać Go było  na znacznie więcej. Debiut w maratonie miała we Francji Magdalena Bucewka, zajęła wysokie czternaste miejsce wśród  kobiet z obiecującym czasem 3.45,45. To najlepszy wynik w maratonie sztumskiej zawodniczki i reprezentantki klubu, ale możliwości były znacznie większe. Debiut mocno sparaliżował nasza zawodniczkę. Magda przetarła szlak w maratonie w Val de Reuil, może za rok będzie więcej pań, może 4 M ????

Tuż za podium w swojej kategorii uplasował się Bogdan Cebula, któremu miejsce na podium odebrał skurcz mięśni. Bardzo bolesny skurcz wyeliminował z walki o czołowe miejsce naszego najlepszego maratończyka Bartosza Mazerskiego, który zmuszony był zejść z trasy na trzydziestym kilometrze. Rekordy życiowe ustanowili Krzysztof Lisogórski i Marcin Kamiński. Obaj zasługują na szczególne wyróżnienie, Krzysztof Lisogórski poprawił rekord życiowy o dwie minuty po starcie tydzień temu w Maratonie Poznań, gdzie zdobył Koronę Maratonów Polskich. Marcin Kamiński rekord życiowy poprawił o ponad 25 minut. Na wyróżnienie  zasługują również nasi wiecznie „młodzi” weterani Sławomir Rozenberg, Leszek Piotrowski i Leon Treć, którzy systematycznie biegają blisko rekordów życiowych. Zadowoleni z ukończenia maratonu wrócili Jan Bożykowski, Andrzej Babieczko i Mirosław Jurewicz.

Nawiązana została współpraca LKS Zantyr z Val de Reuil w zakresie Nordic Walking. W zajęciach i marszu rekreacyjnym Nordic Walking na dystansie 5,5 km udział wzięło siedmiu naszych przedstawicieli, w którym najlepszy okazał się Jan Kołpak.

Pobyt upłynął w bardo miłej i sympatycznej atmosferze za sprawą gościnności gospodarzy, którzy zapewnili atrakcyjny program pobytu i troszczyli się o każdy jego szczegół. Oprócz głównej części sportowo-rekreacyjnej/maraton, marsz nordic walking, treningi, basen, sauna, yakuzy/, zwiedzanie obiektów sportowo-rekreacyjnych/stadion, hale, przystań kajakowa, stadnina koni/, był krótki pobyt w Paryżu, nad morzem/kąpiel w La Manche/, szkoła zawodowa, zacieśnienie kontaktów z gospodarzami itd.

Wyniki sztumskich maratończyków:

20 m Garbowski Krzysztof  2.48,30 /r.ż./

45 m Cebula Bogdan  2.57,34   IV m w swojej kategorii wiekowej V 2

188 m Lisogórski Krzysztof  3.25,22  /r.ż./

198 m Kamiński Marcin  3.26,11  /r.ż./

207 m Rozenberg Sławomir  3.27,04

213 m Piotrowski Lech 3.28,02

234 m Treć Leon  3.29,41

14 m K  Bucewka Magda  3.43,45 /debiut/

507 m Bożykowski Jan  4.12,03

508 m Babieczko Andrzej 4.12,04

514 m Jurewicz Mirosław 4.12,48

Wyjazd dofinansowano ze środków promocji Miasta i Gminy Sztum.

Powyższe zdjęcia, głównie autorstwa Ireny i Jana Kołpaków.

Gratulujemy!