Pierwsze wiosenne starty

Pierwszy wiosenny start w gronie zawodników LKS „Zantyr” Sztum z grupy seniorów i weteranów, w dniu 24 marca 2013 r. zaliczył Seweryn Jażdżewski, który pobiegł w 8 Półmaratonie Warszawskim. W gronie 10074 zawodników, którzy dobiegli do mety zajął bardzo dobre 181 miejsce z czasem 1.22,25 min. W kategorii wiekowej M-20 uplasował się na 62 miejscu a wśród studentów zajął 17 m-ce. Maraton ten również ukończyło dwóch Sztumian, Zenon Kaszubowski uplasował się na 226 m-cu z czasem 1.23,58 min. w kat. M-40 był 32 oraz Maciej Kopij 3107 m-ce w czasie 1.49,52 min. w kat. M-40 był 871.

W niedzielne popołudnie w Bydgoszczy w ramach Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych odbył się bieg amatorów jako Mistrzostwa Amatorów w Biegach Przełajowych na dystansie 6 km. W biegu tym wystartowało dwóch reprezentantów LKS „Zantyr” Sztum. Na bardzo ciężkiej trasie najlepszy okazał się Krzysztof Lisogórski, który z czasem 25,24 min. zajął 56 m-ce, natomiast Andrzej Ludwik z czasem 31,32 min. uplasował się na 145 m-cu. Bieg ten ukończyło 205 zawodników.