Nordic Walking sportowo-rekreacyjnie!

W miniony weekend odbyły się Nocny Marsz Nordic Walking podczas IX Biegu Świętojańskiego  w Gdyni oraz marsz rekreacyjny podczas Festynu Szkolnego „Powitanie Lata” w Nowej Wsi z udziałem zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum.

Z Marko Kantaneva w Gdyni!

W mijajacym weekendzie odbył sie Nocny Marsz Nordic Walking podczas Biegu Świętojańskiego w Gdyni. Na starcie marszu na dystansie około 4 km na Skwerze Kościuszki stanęło ponad 330 zwolenników tej nowej formy ruchu z Markiem Kantanevo z Finlandii, twórcą Nordic Walking i pięcioma naszymi „maszerami”.  Zwyciężył Adrian Tofil z Gdyni a z zawodników LKS ZANTYR Sztum najszybszy był Mirosław Podolski, 33 na mecie a dziewiąty w kategorri M-50 z wynikiem 25,26. Podkreslić należy udany debiut w zawodach Oleksandry Brzustewicz z Malborka, która staneła na podium w kategorii K-40.

Wszyskie wyniki na www.maratonypolskie.pl i www.chodzezkijami.pl

Pierwszy marsz Nordic Walking w Nowej Wsi!!

Podczas Festynu Szkolnego „Powitanie Lata” w Nowej Wsi rekreacyjnie pomaszerowali z kijkami sympatycy Nordic Walking, członkowie Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTY Sztum. Trasa marszu wiodla ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi przez las do Borowego Młyna. Na zakończenie był poczęstunek i losowanie upominków. Kolejna udana impreza!

Zapraszamy na kolejny marsz rekreacyjny Nordic Walking do Dzierzgonia w dniu 29 czerwca b.r. podczas Dni Powiatu Sztumskiego.

Wyjazd ze Sztumu 12.30, wymarsz z Dzierzgonia do Nowin o godzinie 14.00.