Mazerski wygrywa 15. Oberlelbe-Maraton

W niesamowitym upale, jak na miesiąc kwiecień, w tempraturze ponad trzydzieści stopni Bartosz Mazerski wygrał 15.Renta Oberelbe-Marahton z metą w Dreznie. W półmaratonie startował Arkadiusz Piróg.

Uczestnicy rozpoczeli maraton w miejscu z widokiem na twierdzę Königstein. Na pierwszych 15 kilometrach biegacze i biegaczki mogli podziwiać fascynujące i niepowtarzalne w świecie formacje skalne piaskowców łabskich.

Zanim zawodnicy wbiegli na drogę rowerową ciągnącą się wzdłuż Łaby w kierunku Drezna, przebiegli   w Pirnie urozmaiconą pętlą przez historyczne i atrakcyjne centrum miasta. Trasa biegu w dolinie Łaby od zamku w Pillnitz aż do mety w Dreźnie należy od początku lipca 2004 do Światowego Dziedzictwa Kultury, co podkreśla szczególną urodę trasy biegu.

Minąwszy słynny w świecie most wiszący „Blaues Wunder” („Niebieski Cud”) biegacze minęli nad brzegami Łaby  trzy zamki Albrechta Rzutem oka na Frauenkirche a także na wiele innych zabytków kulturowo-historycznych w sercu Drezna. Bieg zakończył się z metą na stadionie Heinza Steyera (Heinz-Steyer-Stadion).

Zawodnicy lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum Bartosz Mazerski i Arkadiusz Piróg pierwszy raz startowali w trzydziestostopniowym upale, na tak dlugim dystansie.

W maratonie przez pierwsza cześć dystansu ton rywalizacji nadawał zawodnik kenijski, który na półmetku wyprzedzał drugiego Bartosza Mazerskiego o trzy minuty. W drugiej części mocne tempo i wysokie temperatury zmogły kenijczyka, który osłabł i na trzydziestym kilometrze dogonił Go nasz zawodnik. Bartosz wygrał mocno wyczerpany z czasem 2.31,38. Drugi był zawodnik gospodarzy, trzeci był Polak Damian Zawierucha a dopiero czwarty zawodnik kenijski, który przeliczył sie z swoimy siłami.

Startujący w półmaratonie Arkadiusz Piróg zajął dziewiętnaste miejsce z czasem 1.23,39, ale startował z dolegliwością anginy. Oprócz maratonu i półmaratonu rozgrywany był bieg i chód na dystansie 10 kilometrów oraz minimaraton dla pracowników firm na dystansie 3,7 km z udziałem tysięcy osób, w tym w maratonie około tysiąca a w półmaratonie około 2 200 zawodników.

Gratulacje!

Wszystkie wyniki na stronie: www.oberelbe-marathon.de