Kolejne sukcesy LKS ZANTYR!!

Miło jest przekazywać informacje o sukcesach zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum.  I nie inaczej bylo w minioną sobotę 20 kwietnia  2013 roku.

Na podium w biegach stawali Magdalena Bucewka, Mariusz Kowalski, Arkadiusz Piróg a w Nordic Walking Irena i Jan Kołpak, Mirosław Anaczkowski, Mirosława Szpalerska i Małgorzata Adamczyk. Podajemy najświeższe informacje z tras biegowych i Nordic Walking z Gdańska, Piaśnicy i Koszalina.

Magda Bucewka druga w Piaśnicy

W V Piaśnickim Biegu Przełajowym duży sukces odniosła Magdalena Bucewka w biegu na dystansie około 10,2 km. Zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum zajęła drugie miejsce „open”w kategorii kobiet z nieoficjalnym czasem 45.02. Był to bieg przełajowym, rozgrywany leśnymi drogami z trudnymi podbiegami. Bieg wygrał Leszek Zblewski z Kościerzyny a w kobietach pierwsza była Bączek-Motoła z Rumii. W biegu chłopców szkół gimnazjalnych na trzecim stopniu podium stanął nasz zawodnik-Filip Kamiński. Impreza dobrze zorganizowana z Henrykiem Miotk na czele m.in. dla uczczenia pomordowanych Polaków w lasach piaśnickich przez niemieckiego okupanta. Wszystkie wyniki na www.maratonypolskie.pl

Gratulujemy!!

Kowalski i Piróg na podium w Gdański

„I Bieg Prześcignij raka” rozgrywany na gdańskiej starówce na dystansie około 11 km wygrał zawodnik LKS ZANTYR Sztum Mariusz Kowalski a trzeci był również nasz zawodnik Arkadiusz Piróg. Mam nadzieję, ze Arek uporał się z dotkliwą kontuzją i na stałe wróci do biegania z kolejnymi sukcesami, będzie biegał na treningach z Bartoszem Mazerskim, bez żadnych obaw !! Wyniki na www.maratonypolskie.pl

Puchar Pomorza w Nordic Walking w Koszalinie!

Pięciokrotnie zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum stawali na podium podczas zawodów Pucharu Pomorza w Nordic Walking w Koszalinie.

Zawody były dobrze zorganizowane/głównie za sprawą Arka Kozaka/ i przeprowadzone w silnej obsadzie z medalistami Polski na czele. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Irena i Jan Kołpak na 5 kilometrów oraz Mirosław Anaczkowski na 10 kilometrów/drugi open./. Na trzecim stopniu podium stanęły Mirosława Szpalerska na 5 km i Małgorzata Adamczyk na 10 km. Na czwartych miejscach uplasowały się Krystyna Anaczkowska I Joanna Kiliszek a dziewiąta była debiutująca w Pucharze Pomorza w Nordic Walking Barbara Krawczykowska na 5 km.

Mirosław Anaczkowski pokonał srebrnego medalistę mistrzostw Polski na 10 km w kategorii M-50 z Polanicy z 2012 roku-Leszka Puszkiela z Green Team z Zielonej Góry.

Wszystkie wyniki  z Koszalina na stronie  www.pucharpomorza.com

Gratulujemy !!