↑ Powrót do Sprawozdania

Sprawozdanie za 2009

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI

 

LEKKOATLETYCZNEGO KLUBU SPORTOWEGO ZANTYR SZTUM za 2008 rok


 I. Stan organizacyjny klubu

 

Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum liczył 46 członków oraz 78 zawodników i zawodniczek/ w tym zarejestrowanych w PZLA – 35. W podziale na kategorie wiekowe ilość zawodników przedstawiała  się następująco:

– dzieci młodsze /1998 i mł./ –             12

– dzieci starsze / 1997 -96./  –             16

– młodzicy / 1995 – 1994 /    –              12

– juniorzy młodsi / 1993-92/ –              14

– juniorzy  / 1991 – 1990 /    –               4

– młodzieżowcy /1989-87/    –              2

– seniorzy /1986 – 1974/       –             3

– weterani /1973 i starsi/       –             15

 

II. Kadra szkoleniowa

 

W 2009 roku klub zatrudniał na umowę – zlecenie dwóch szkoleniowców:

– Adam Szpalerski – wieloboje, skoki i płotki w kategorii od młodzika do juniora.

– Bartosz Mazerski – biegi średnie – od dzieci do seniorów i weteranów.

 

III. Osiągnięcia sportowe

 

1Zawody międzynarodowe

 

a. Klubowe Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w Stambule/Turcja/- 16 m.

b. Igrzyska Państw Nadbałtyckich w Koszalinie – Marcin żołdowicz – IV m w dal.

c. Maraton w Val de Reuil /Francja/ – startowało 8 maratończyków, /Bartosz Mazerski – V m./

 

2.  Mistrzostwa Polski

 

a. Mistrzostwa Polski Juniorów w Słupsku

   – Agnieszka Borowska – III m i medal brązowy w skoku wzwyż – 176 cm/10 pkt/

b. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Hali w Spale

   – Magda Langowska – III m i brązowy medal w biegu na 60 m ppł.- 8,88

  – Anna Karawaj – VI m w 5-boju

c. Mistrzostwa Polski w Maratonie w Dębnie

   – Bartosz Mazerski – IV m w maratonie ? 2,22,21

d. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Krakowie

   – Magda Langowska – VI m w biegu na 100 m ppł ? 14,56/ – 4 pkt

   – Anna Karawaj – 19 m w 7-boju /1 pkt/

   – Marcin Żołdowicz – 18 m w skoku w dal /1 pkt/

   – Andrzej Rogiewicz – 21 m w biegu na 3 000 m

e. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie

   – Karol Rzeszewicz – VII m w półmaratonie

g. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale                                       

   – Agnieszk Borowska – VIII w 5-boju

h. Mistrzostwa Polski Juniorów w Wielobojach w Pile

– Agnieszka Borowska – VIII m w 7-boju – 5 pkt

i. Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Olszynie

   – Karol Rzeszewicz – X m w biegu na 10 km seniorów i V m drużyny

j. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Przełajach w Zamościu

   – Andrzej Rogiewicz – XI m w biegu na 3000 m ? /5 pkt/

   – Kacper Rogacki – 68 m w biegu na 5000 m – / 1 pkt/

   – Karolina Beger – 83 m na 3000 m

k. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Bydgosczy

   – Bartosz Mazerski – XV m w biegu na 5 km

l. Górskie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

   – Bartosz Mazerski – XVI m w biegu na 10 km

m. Mistrzostwa Polski LZS w Słubicach

   – Agnieszka Borowska – III m wzwyż i na 100 m ppł

n. Mistrzostwa  Polski Weteranów w Biegach Przełajowych w Chojnicach

   – Mieczysław Dobrenko – I m i złoty medal w M-65 na 8,5 km

   – Bogdan Cebula – IV w M-45 na 8,5 km

o. Mistrzostwa Polski w Biegach Ulicznych w Chojnicach

   – Mieczysław Dobrenko – II m w M-65 na 10km

p. Mistrzostwa Polski Samorządowców w Jarosławiu

– Bartosz Mazerski – I m na 2 km i I m drużynowo M i G Sztum /M.Nowosielska, L.Tabor, A.Babieczko, B. Mazerski/

r. Mistrzostwa Polski Samorzadowców i Pracowników Oświaty w Maratonie w Toruniu

– Bartosz Mazerski – I w Samorzadowcach i II w Nauczycielach

 

3. Mistrzostwa Międzywojewódzkie

 

a. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Przełajach w Swornegaciach   

   – Sara Szymańska – VI m na 2500 m /2pkt/

   – Elwira Lewowicka – VII m na 1500 m /2 pkt/

   – Paulina Skoczyńska – VIII m na 1500 m /2 pkt/

   – Karolina Lewowicka – XV m na 1500 m /1 pkt/

   – Mateusz Morka – XX na 3000 m / 1 pkt/

   – Klub drużynowo – IV m ? 9 pkt

b. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Mł. w Przełajach w Swornegaciach

   – Andrzej Rogiewicz – II m na 3000 m i awans do finału OOM

   – Karolina Beger – V m na 3000 m i awans do finału OOM

   – Kacper Rogacki – XV m i awans do finału OOM

   – Szpajcher Zbigniew XXIII m na 5000 m

   c. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych w Bydgoszczy

   – Marcin Żołdowicz – II m w skoku w dal

   – Andrzej Rogiewicz – II m w biegu na 2000 m z przeszkodami

   – Anna Karawaj – III m w 7-boju

d. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Słupku

   – Daria Warzecha – X m w biegu na 300 m ppł

  – Elwira Lewowicka – X m w biegu na 600 m

 

4. Mistrzostwa Okręgu

 

a. Halowe Mistrzostwa Okregu Juniorów i Juniorów Młodszych w Grudziądzu

   – Agnieszka Borowska – I m wzwyż i II m w biegu na 60 m ppł                         

   – Magda Langowska – I m na 60 m i II m na 60 m ppł

b. Mistrzostwa Okręgu w Przełajach w Skórczu

   – Andrzej Rogiewicz – II m w biegu na 3000 n juniorów młodszych

c. Mistrzostwach Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych w Słupsku

   – Agnieszka Borowska – I m w dal i wzwyż juniorek

   – Marcin Żołdowicz – I m w dal j. mł

   – Karolina Beger – I m na 3000 m  j. mł

   – Andrzej Rogiewicz – Im na 3000 m j.mł

   – Anna Karawaj – II m na 200 m j. mł

   – Rafał Kurosz – II m w skoku w dal

 

IV. Klasy sportowe i punkty we współzawodnictwie sportu młodzieżowego

 

W 2009 roku zawodnicy LKS ZANTYR Sztum zdobyli 16 klas sportowych.

– 3 I klasy sportowe:

   – Agnieszka Borowska

   – Karol Rzeszewicz

   – Bartosz Mazerski

– 1 II klasa sportowa:

   – Magda Langowska

– 5 III klas sportowych

   – Anna Karawaj

   – Karolina Beger

   – Rafał Karosz

   – Marcin Żołdowicz

   – Andrzej Rogiewicz

– 4 IV klasy sportowe:

   – Daria Warzecha

   – Sara Szamańska

   – Elwira Lewowicka

   – Kacper Rogacki

– 3 V klasy sportowe:

   – Ada Śnitko

   – Karolina Lewowicka

   – Paulina Skoczyńska

 

Zestawienia klas sportowych w załączeniu.

Czekamy w 2010 roku na klasę mistrzowską.

Klub w 2009 roku zdobył 36 pkt, z czego 15 pkt Agnieszka Borowska/10 + 5/, Rogiewicz-5, Langowska -4, po 2 pkt ? Szymańska, E.Lewowicka i Skoczyńska, po 1 pkt 0 Karawaj, Żołdowicz, K. Lewowicka, Rogacki, Morka. Podopieczni Adama Szpalerskiego zdobyli 21 pkt, Bartosza Mazerskiego – 16 pkt.

 

V. Powołania do kadry

 

a. Kadra narodowa juniorów

 

   – Agnieszka Borowska – juniorka

   – Magda Langowska – juniorka młodsza

 

b. Kadra okręgu juniorów

 

  1. Kadra okręgu juniorów                                                                                      

   – Anna Karawaj

   – Marcin Żołdowicz

   – Magda Langowska

   – Andrzej Rogiewicz

   – Rafał Kurosz

  2. Kadra okręgu młodzików:

   – Daria Warzecha

   – Sara Szymańska

   – Elwira Lewowicka

   – Karolina Lewowicka

 

VI. Najlepsze wyniki osiągnięte przez zawodników LKS ZANTYR w 2009 roku

 

– Agnieszka Borowska – 176 cm – wzwyż –  I klasa sportowa

– Karol Rzeszewicz – 2.20,22 – maraton  – I klasa sportowa

– Bartosz Mazerski – 2.22,21 – maraton – I klasa sportowa

– Magda Langowska  – 14.56 – 100 m ppł – II klasa sportowa

 

VII. Osiągnięcia weteranów

 

              Na szczególną uwagę zasługują starty i osiągnięcia weteranów. Bardzo dobrze rozwija się grupa sztumskich weteranów zrzeszonych w klubie. W tej chwili jest to grupa ponad 20 osób, która ciągle się rozwija. W 2009 roku startowali w  ponad 50 zawodach różnego szczebla, od lokalnego poprzezmistrzostwa Polski do Maratonu w Val de Reuil.

Do największych osiągnięć należą dwa medale Mieczysława Dobrenki – mistrzostwo Polski w biegach przełajowych w kategorii M-65 na 8,5 km i wicemistrzostwo w biegu ulicznym na 10 kilometrów; Czwarte miejsce Bogdana Cebuli w kategorii M-45 w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Zdobycie Korony Maratonów Polskich przez Sławomira Rozenberga, Andrzeja Krawca i Antoniego Filę. Ponadto do bardzo aktywnych biegaczy należą: Andrzej Babieczko, Leon Treć, Piotr Nowosielski, Leszek Piotrkowski, Hieronim Rosiak.

 

VIII. Organizacja zawodów i imprez własnych

 

Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum w 2009 roku zorganizował 10 imprez własnych. Największą , prestiżową był Bieg 3 Maja? zasięg międzynarodowy:

1. XIX Sztumski Bieg Solidarności

2-3. X Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych – II i III bieg oraz zakończenie imprezy

4. III Memoriał Wiesława Murawskiego                                                                

5-6. Czwartki Lekkoatletyczne – dwa

7. Amatorskie zawody pływackie

8. I Ekologiczny Bieg Przełajowy – otwarte mistrzostwa M i G Sztum Szkół Podstawowych

9. Marsze/15/ i rajdy Nordic Walking- Rajd Szwedzki, do Benowa, leśniczówki Wilki, Uśnic

10.XI Grand Prix Sztumu – I bieg

 

IX. Udział w zawodach

 

Zawodnicy LKS ZANTYR Sztum uczestniczyli w 123 zawodach różnej rangi, od szczebla lokalnego, poprzez mistrzostwa okręgu, międzywojewódzkie, mistrzostwa Polski i starty międzynarodowe we wszystkich kategoriach wiekowych/od dzieci do weteranów./, w hali, w przełajach, na stadionie, uliczne i pierwszy raz górskie.                                         

Były to miedzy innymi następujące zawody:

– 3 zawody międzynarodowe

– 20 zawodów rangi mistrzowskiej

– 10 szkolnych

– 10 własnych.

– 55 startów, w których mogli startować weterani

Wykaz imprez, w których startowali zawodnicy LKS Zantyr w załączeniu.

 

X. Obozy sportowe

 

LKS Zantyr w 2009 roku zorganizował cztery obozy sportowe:

– obóz zimowy w Szklarskiej Porębie dla 35 osób

– obóz letni w Olsztynie w ramach przygotowań do mistrzostw Polski dla 12 osób

– obóz letni w Ustce dla 20 osób/sierpień/

– obóz kondycyjny w górach/grudzień/ dla 6 osób

Zawodnicy klubu uczestniczyli w trzech obozach kadry okręgu juniorów.

 

XI. Realizacja zadań zleconych

             

Klub realizował na zlecenie Miasta i Gminy Sztum następujące zadania:

– upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu M i G Sztum w zakresie lekkiej

  atletyki

– upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży z terenu M i G Sztum

– prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych wśród dzieci i młodzieży z uwzględnieniem

  grup ryzyka i świetlic socjoterapeutycznych

W 2009 roku wykonywane były badania lekarskie w Poradniach Sportowo- Lekarskich dla wszystkich zawodników i zakupiono niezbędny sprzęt sportowy.

Bardzo dobrze prowadzona była strona internetowa .Wzorowo układała się współpraca z Burmistrzem Miasta i Gminy Sztum oraz z Gimnazjum Sztum, dopisali sponsorzy na organizowane imprezy.

 

Niestety są  i minusy – część zawodników rezygnowała z uprawiania la zupełnie nieoczekiwanie i bez uzasadnionej przyczyny – Langowska, Urbanowski, Rogacki, Lewowicka Karolina i Elwira, Snitko Ada. Część zawodników nie chciała brać udziału w zawodach – Kurosz, Skoczyńska, Lewowicka K, z których musieliśmy zrezygnować.

Podziękowania dla wszystkich, którzy włożyli wiele pracy, poświecili sporo czasu wolnego, za zaangażowanie w rozwój lekkiej atletyki i klubu, za osiągnięte wyniki   – dla członków Zarządu klubu, szkoleniowców, księgowej, sponsorów, władz samorządowych, informatyka, zawodników, działaczy, dyrekcji szkół, nauczycieli, sędziów, wolontariuszy.