Co słychać w grupach szkoleniowych

Przedstawiamy informacje o treningach, obozach i najbliższych planach startowych w dwóch grupach szkoleniowych LKS ZANTYR Sztum:

Grupa szkoleniowa Adama Szpalerskiego

Podopieczne trenera Adama Szpalerskiego trenują na obiekach sportowych Gimnazjum w Sztumie oraz wyjeżdżają na treningi specjlistyczne na halę do Grudziądza. Najlepsza sztumska lekkoatletka Agnieszka Borowska przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w LA w Spale w dniach 16-17 lutego, gdzie wystartuje w 5-boju. Razem z trenerem współpracujacym z kadrą narodową Adamem Szalerskim od 27 stycznia do 7 lutego uczestniczyć będzie w obozie kadry  w Spale. Kolejny oboz kadry narodowej na poczatku marca, również w Spale a w kwietniu obóz klimatyczny. Młodziczki wystartują w Halowych Mistrzostwach Okręgu w Słupsku w dniu 2.02 b.r.

Marcin Żołdowicz studiuje w Gdańsku na AWF i tam na planach trenera Adama Szpalerskiego przygotowuje sie do sezonu letniego, w hali nie wystartuje.

Grupa szkoleniowa Bartosza Mazerskiego

Podopieczni trenera Bartosza Mazerskiego trenują raz w tygodniu w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Sztumie, pozostałe treningi odbywają się w terenie. Wszyscy zawodnicy wystartują w ostatnim III biegu Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. W dniach od 11 do 22 lutego w Muszynie odbędzie sie obóz kadry okręgu młodzieżowców, juniorów i młodzików. Na obóz wyjadą  nasi zawodnicy powołani przez POZLA, m.in.  Andrzej Rogiewicz, Dominik Lisowski wraz z trenerem kadry okręgu juniorów Bartoszem Mazerskim oraz pozostali biegacze na obóz klubowy. Nasz najlepszy młodzieżowiec Andrzej Rogiewicz/po wyczerpującym  sezonie 2012/ w zawodach halowym nie wystartuje, jak i pozostali zawodnicy z grupy Bartosza Mazerskiego.

Pierwszy start przełajowy to Mistrzostwa Okręgu w Tczewie w dniu 2 marca b.r. Następnie w Człuchowie, Bydgoszczy, Kwidzynie zgodnie z zamieszczonym poniżej kalendarzem startów.