I edycja XV Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych za nami!!

Bardzo udana I edycja XV Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych zgromadziła na plaży miejskiej w Sztumie 320 uczestników biegów dla dzieci SP i szkół gimnazjalnych, biegu kobiet i juniorów na dystansie 4,7 km, mężczyzn na dystansie 9,4 km i marszu nordic walking wokół Jeziora Zajezierskiego. Dopisała pogoda, frekwencja uczestników i mamy nadzieję, że organizacja zawodów, w tym wyżywienie, upominki do losowania zadowolił wszystkich uczestników imprezy.

Bieg główny mężczyzn po raz 36 w historii Grand Prix Sztumu wygrał Bartosz Mazerski, który stanął na starcie imprezy prosto po powrocie z obozu kadry w Szklarskiej Porębie. Pierwszy raz w historii zawodów w biegu głównym mężczyzn na trzech pierwszych uplasowali się zawodnicy gospodarza Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Drugi na mecie zameldował się Karol Kaliś a trzeci był Mariusz Kowalski. Na starcie nie stanął awizowany wcześniej Radosław Dudycz. W kategoriach wiekowych z zawodników gospodarzy w pierwszych trójkach uplasowali się: Bogdan Cebula/2 m M-50/, Andrzej Łukomski/ 3 m M-50/. W biegu kobiet pierwsza była juniorka młodsza Paulina Marciniak z MOS Zatoka Braniewo, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się znane w Sztumie Dorota Pawłowska z Kurzętnika i  Weronika Wójcik ze Starogardu Gdańskiego. Czwarta była medalistka mistrzostw Polski juniorek Adrianna Tas z Kwidzyna. Na wysokim piątym miejscu uplasowała się aktualnie najlepsza sztumska biegaczka, zawodniczka LKS ZANTYR Sztum Magdalena Bucewka. W biegu juniorów najlepszymi okazali się zawodnicy z Truso Elbląg, podopieczni trenera Czesława Nagy  Kacper Konopski i Marcin Sputek.

W biegach dla dzieci dominowali zawodnicy przyjezdni. Jedynie bieg dziewcząt szkół podstawowych z rocznika 2003 i młodszych najszybsza była Ania Majewska, uczennica czwartej klasy SP 2 Sztum. W pierwszy trójkach w poszczególnych kategoriach wiekowych z zawodników gospodarzy uplasowali się: Marta Bordewicz/3 m -2003 imł./, Albert Piekarski/3 m-2003 i mł. oraz Marcin Kopecki/3 m-2000-99/. Dominik Bakaj/Prabuty/, Paweł Folta/Malbork/, Natalia Stefaniak/Elbląg/, Aleksandra Krupa/Elbląg/i Daniel Jaśniewski/Pelplin/, to najlepsi w pozostałych kategoriach wiekowych.

Tradycyjnie od 15 grudnia 2008 roku imprezą towarzyszącą Grand Prix jest marsz rekreacyjny nordic walking wokół Jeziora Zajezierskiego. W  marszu  udział wzięli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Uśnic wraz z opiekunami.

Dla wszystkich uczestników przygotowany był posiłek – pyszna grochówka, chleb ze smalcem drożdżówka, ciepły napój oraz losowane były nagrody: produkty Masarni Kawski Ryjewo  , Ciastkarni Sankiewicz Sztum oraz PHU „U Elżbiety” Tadeusza Rogackiego w Sztumie.  Główną nagrodą losowaną w biegu głównym był talon ufundowany przez Andrzeja Murawskiego do sklepu Producenta Rowerów Jarosława FOLTY w Malborku.

Podziękowania dla wszystkich sponsorów, współorganizatorów, partnerów, biura zawodów /pod kierunkiem Marleny Nowosielskiej/, sędziów /pod kierunkiem Piotra Nowosielskiego/, wolontariuszy /ZSZ Barlewiczki i Mł. Rady M i G Sztum/ i obsługi: plaży miejskiej/PWiK Sztum i Krzysztof Burczyk/, przygotowania i zabezpieczenia tras i parkingów /Bogdan Cebula, Straż Miejska oraz KLKS Lider Sztum/, wyżywienia /Zygmunt Słupecki/, przygotowania i losowania nagród /Andrzej Belzyt/, obsługi elektronicznej /Good Time Jan Salewski/, medycznej /Lesław Olszewski/, informatycznej i zdjęcia/D i Sł Wiechowscy/, nagłośnienia /SCK – Piotr Stefanowicz/, spikerowania /Bogdan Owsiany/ i obsługi w SP 2 Sztum /D i W Świderscy/ za bardzo sprawne przeprowadzenie pierwszego biegu XV Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych.

Zapraszamy na drugą edycję XV Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych w dniu 14 grudnia b.r.

Sponsorzy, partnerzy i organizatorzy

XV Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych Sztum 23.11.2013

Miasto i Gmina Sztum

OSK ZABOR Olgierd  Zaboronek Sztum

Murawski Andrzej

Czesław Oleksiak

Urszula Ruchlewicz Ulinex Sztum

Tadeusz Rogacki U Elżbiety

Jarosław Folta Producent Rowerów FOLTA Malbork

PSS Społem Sztum

Norbert Kawski Masarnia Ryjewo

Szkoła Podstawowa nr 2 Sztum

Sztumskie Centrum Kultury

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum

Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada

Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki

Straż Miejska w Sztumie

Transport Sanitarny Lesław Olszewski Sztum

Ciastkarnia Sankiewcz Sztum

KLKS LIDER SZTUM

Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Sztum

LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA  SKŁADAM SWOIM NAJBLIŻSZYM WSPÓŁORGANIZATOROM SZTUMSKIEGO GRAND PRIX W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH :

MARLENA NOWOSIELSKA

ELŻBIETA CZERKIES

MARIA MAZERSKA

PIOTR NOWOSIELSKI

BOGDAN CEBULA

ZYGMUNT SŁUPECKI

ANDRZEJ BELZYT

SŁAWOMIR WIECHOWSKI

KRZYSZTOF BURCZYK

 

Ryszard Mazerski – prezes LKS ZANTYR Sztum