Agnieszka Borowska obroniła tytuł mistrzyni Polski w 5-boju w HMPS w LA w Sopocie!!

Agnieszka Borowska, podopieczna trenera Adama Szpalerskiego startująca w 58 Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Hali Ergo Arena w Sopocie obroniła tytuł mistrzyni Polski w 5-boju. Zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 4210 pkt,/poprzedni 4152/ z bardzo dużą przewagą nad drugą zawodniczką o prawie 600 punktów. Wygrała cztery konkurencje i ustanowiła trzy rekordy życiowe. W pierwszej konkurencji w biegu na 60 m ppł wygrała z rekordem życiowym 8.71. Zdeklasowała rywalki w skoku wzwyż, pokonując porzeczkę zawieszoną o centymetr mniej od rekordu życiowego – 186 cm. Były kłopoty w kuli, w pierwszej próbie kula wypadła Agnieszce, druga na zaliczenie i w trzeciej 11.00. W skoku w dal skoczyła dwa razy powyżej 6 metrów, ustanawiając rekord życiowy 6.15. Ostatnia konkurencja, /to dla wieloboistów ogromny wysiłek/, zwycięstwo z czasem 2.29,84. Nie startowała Karolina Tymińska i Izabella Mikołajczyk. Dekoracja w prawie pełnej hali/kilka tysięcy kibiców/ i złoty medal z rąk prezesa PZLA Jerzego Skuchy, przy bardzo licznej widowni. Agnieszkę dopingowała grupa sztumskich i nie tylko kibiców z flagą LKS ZANTYR Sztum!!

To siedemnasty medal Agnieszki Borowskiej w mistrzostwach Polski a dziesiąty złoty w karierze.

Gratulacje dla zawodniczki Agnieszki Borowskiej i trenera Adama Szpalerskiego z życzeniami minimum na Mistrzostwa Europy w LA w 7-boju!!

Wyjazd i udział w zawodach finansowany był ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania: „Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum”.