Udany Maraton i Półmaraton Antycowidowy !!!

W niedzielny poranek 21 zawodników z Zajezierza wyruszyło na trasę Spontanicznego Koleżeńskiego Maratonu i Półmaratonu Antycovidowego biegnącą po pięknych okolicznych lasach Zajezierza, Sztumskiego Pola i Uśnic. Pogoda sprzyjała biegaczom i wszystkim udało się dotrzeć do mety w tych trudnych czasach dla biegaczy.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Przełajach w Chełmnie..!!!

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem imprez PZLA drugi termin MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO i POMORSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH na 2020 r wyznaczony został na 7 listopada 2020 r. w Chełmnie. Zapisy na https://domtel, regulamin poniżej. LKS Zantyr Sztum/jeżeli COVID nie pokrzyżuje szyków/ planuje wysłać 4 -osobową ekipę młodziczek i ew. młodszych zawodników….???!!!

foto Garczyn 2019 r…..

Beata Niemyjska powołana na obóz ZKN

Miło nam poinformować, że Beata Niemyjska – podopieczna trenera Seweryna Jażdżewskiego powołana została na obóz wytrzymałościowy ZKN do Muszyny w dniach 2-13 listopada 2020 roku. Oby się tylko odbył.

Gratulujemy zawodnicze/IV m w MPJ na 5000 m/ i trenerowi!!!

To było niezwykle dla Sztumu zakończenie sezonu LA w Bytowie..

Niezwykle udany start sztumskiej ekipy, złożonej głownie z zawodników LKS Zantyr Sztum podczas pod czas  XII Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w Bytowie/ w pierwszej wersji miała być w czerwcu./

Puchar za III miejsce pojechał właśnie do Sztumu. 16 m miejsc na podium. To olbrzymi sukces, uwzględniając nawet mniejszą ilość startujących ze względu na pandemie. fotorelacja własna https://photos.

Sztumska ekipa z pucharem za III m przed stadionem w Bytowie…

Sztum skokiem w dal stoi!!! . i nie tylko…!!! Rekordy na zakończenie sezonu….

Uwaga Sztumscy Maratończycy !!!

W związku z udanym Wirtualnym Półmaratonem Mistrzostw Świata Gdynia – 2020, który odbył się po sztumskich lasach oraz odwołaniem Nadwiślańskiego Maratonu Szlakiem Dolnej Wisły w Tczewie zapraszamy chętnych w niedzielę 25.10.2020 na godz. 9.00, do przebiegnięcia Spontanicznego Koleżeńskiego Maratonu i Półmaratonu Antycovidowego po lasach sztumskich. Trasa 90% asfalt i 10% dukty leśne. Start i meta Zajezierze 5A. Pomiar czasu indywidualnie, pamiątkowe medale i nagrody niespodzianki dla każdego zawodnika. Do zobaczenia w niedzielę zapraszają Weterani ZANTYRA. Telefon kontaktowy 603 758 146 (Sławek).

Ostatni start na stadionie LA w 2020 ?

Informujemy, że przesuwane zawody w Bytowie dla dzieci i młodzieży w LA pod nazwą XII Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna – Dysk Pomorski odbędą się w dniu 21.10.2020 z udziałem ekipy Miasta i Gminy Sztum. Zbiórka sztumskiej ekipy -środa- przy budynku Miasta i Gminy Sztum ul. Sienkiewicza 39 – wyjazd 7.30. Możliwość zabrania po „drodze” – przy Straży, Koniecwałdzie itd.Program zawodów poniżej. Powrót między 17.00 a 17.30. Proszę o zabranie maseczek, kolcy LA, kanapki i coś do picia. Skład ekipy poniżej/proponowany/. Jutro o 16.30 spotkanie na stadionie, gdzie omówione zostaną wszystkie sprawy organizacyjne i wydanie oświadczeń COVID do podpisania przez Rodziców. Obowiązuje aktualne przepisy w tym zakresie.

Kolejne zapowiedzi …a może ich wkrótce brak…?

Wszyscy obserwujemy z ogromnym niepokojem rozwój pandemii w naszym kraju i na świecie. Zapowiadany wyjazd dzieci i młodzieży sekcji LA LKS Zantyr Sztum w sobotę na XXV Bieg Przełajowy do Kościelnej Jani zostaje odwołany. Bieg główny na dystansie 5,5 km z udziałem sztumskich zawodników odbędzie się zgodnie z planem!!!/ w tym zawodnik LKS Zantyr A.Łukomski!/

W imieniu zarządu sekcji NW LKS Zantyr Sztum zapraszam na sobotni marsz rekreacyjny NW o 17.00 – zbiórka przy plaży a spotkanie wszystkich członków sekcji NW LKS Zantyr o 18.00 odwołane!!! W sobotę ustalona zostanie wcześniejsza godzina marszu rekreacyjnego NW!!!

Pytania o Grand Prix Sztumu…!!!

W związku z pytaniami o kolejne Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach i marszu NW, jako inicjator tej imprezy informuje, że XXII edycja G Prix do końca b.r. na pewno nie będzie organizowana przez LKS Zantyr Sztum/z wiadomych przyczyn-pandemii/. Co będzie dalej, nikt nie wie!!! ???

Ze smutkiem .. Ryszard Mazerski – inicjator imprezy.

Warto przeczytać…!!!

Wywiad Bartosza Mazerskiego dla Gazety Iławskiej!!

Iławski Półmaraton➡️➡️➡️https://ilawa.wm.pl/669936,PRZEWODNIK-PO-BIEGANIU-Bartosz…

Trzy sztafety na podium w MP NW w Białym Borze..

To był niezwykle udany ostatni akord zawodów mistrzowskich w Nordic Walking w 2020 roku dla Sztumu i Zantyra.  Trzy medale w Sztafetowych Mistrzostwach  Polski w  Nordic Walking w Białym Borze – złoty i srebrny dla seniorów 60+ w sztafetach mieszanych /2 K + 2 M/, brązowy w sztafecie kobiet/4 kobiety/ i piąte miejsce sztafety mieszanej w śród niezwykle silnych rywali. Ogromne gratulacje za osiągnięcia, i podziękowania za zaangażowanie, poświęcony czas na treningi, wyjazdy na zawody/ pełne 2 dni w Tarnowskich Górach, 16 godzin w Białym Borze itd./, doskonałą promocje Sztumu i klubu…itd… Fotorelacja własna i coś do wybrania ..>>> https://photos.

Wyniki sztafet LKS Zantyr Sztum w Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Białym Borze: /dystanse w sztafecie I i II zmiana po 12,66 km a III i IV zmiana po 8,44 km – razem 42,195 km/

Młodzi biegacze nie zawiedli w Kwidzynie…!!!

Wyniki zawodników LKS Zantyr Sztum w XVIII Ogólnopolskim Biegu Unijnym w Kwidzynie:

Fotorelacja własna – https://photos.google.

1 m.  Nadia Śmigowska – 800 m – rocz. 2005-2006

1 m. Beata Niemyjska – 2400 m – juniorki-2001-2002

1 m. Maciej Frąckowiak – 800 m – rocz. 2007-2008

3 m. Kinga Czarnecka – 1600 m – rocz. 2005-2006

3 m. Igor Tyburski – 2400 , – jun. mł. 2003-2004

Zawody NW w Białym Borze odbędą się!

Poniżej podaje składy drużyn na Mistrzostwa Polski Sztafet w Nordic Walking . Wyjazd w sobotę o godz. 6.00/przez Kwidzyn/, zbiórka przy Urzędzie Miasta i Gminy Sztum. Powrót ok. 21.00. Wyżywienie we własnym zakresie/zabrać ze sobą, bo Wiecie, na miejscu nic nie ma./ Zabrać koniecznie maseczki, bo obowiązuje od soboty wszędzie.

Młodzi biegacze Zantyra w Kwidzynie…

Młodzi biegacze LKS Zantyr Sztum startują jutro w piątek w Kwidzynie!!!! Poniżej wykaz zawodników LKS Zantyr Sztum zgłoszonych do Biegu Unijneg w Kwidzynie- 9.10. 2020 r. /może ktoś jeszcze oprócz zgłoszonych/ -tel. 608 038 472. Wyjazd piątek o godz. 11.30 – zbiórka przy Urzędzie Miasta i Gminy Sztum. Powrót między 15.00 a 16.00. Startujemy bez kolcy!!!

Igor zwyciężył w 2017 roku w Kwidzynie w biegu na 700 m…

Wyniki Czwartków LA w Sztumie….!!!

Podajemy wyniki z trzech Czwartków LA organizowanych przez LKS Zantyr Sztum i SCK na sztumskim stadionie w opracowaniu Pani Agnieszki. Dziękujemy!!! Dofinansowano ze środków Miasta i Gminy Sztum: „Rozwój sportu szkolnego wśród dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Sztum.”

24.09.2020 – Czwartki LA w Sztumie….

Kolejne zapowiedzi …..

W nadchodzący weekend koncentrować będziemy się na starcie młodych biegaczy LKS Zantyr Sztum w Biegu Unijnym w Kwidzynie, już w piątek /9.10./ od 13.00, wyjazd 11.30 – zbiórka przy Urzędzie Miasta i Gminy. A w sobotę startem zawodników sekcji NW LKS Zantyr w Mistrzostwach Polski Sztafet w Białym Borze -sobota godz. 10.00. Wyjazd 6.00. Uwaga – wszyscy zawodnicy sekcji NW LKS Zantyr Sztumplanowane spotkanie w budynku przy plaży w sobotę o 19.00.-przełożone na 17.10.-godz. 18.00!!!