Powrót do Antarctic

Plan wyjazdu

1 marca  – Moja wyprawa marzeń zaczyna się w Sztumie, gdzie wyruszę do Gdańska a następnie polecę samolotem do Berlina.

marca  – O 10:05 wylatujemy do Amsterdamu, a stamtąd o 20:55 do Buenos Aires. Jestem w Buenos 2 marca o 7:05. (12 godzin różnicy czasowej). Zakwaterowanie w Plaza Hotel Buenos Aires. Wieczorny trening.

Plaza Hotel Buenos Aires

3 marca –  do południa wycieczka po stolicy Argentyny. Wieczorne spotkanie informacyjne w Plaza Hotel Buenos Aires.

Buenos-Aires

4 marca  – Kolejny  wolny dzień na zwiedzanie Buenos Aires.

Buenos_Aires

5 marca   – Transport na lot wcześnie rano do Ushuaia, Tierra del Fuego , najdalej na południe wysunięte miasto na świecie. Do południa zwiedzanie miasta. Wejść na statek w około 16:00 do wyjazdu na Antarktydę. Przyjęcie powitalne i odprawa na temat bezpieczeństwa na statku. Wieczór filmowy.

6-7 Marzec –  dni na morzu przekraczanie Kanału Beagle i Drake Passage. Wejście na most kapitański.  Filmy i wykłady na temat przyrody, klimatu i historii Antarktydy.

d

8 marca – Żegluga wśród zatok i kanałów Wysp Szetlandzkich i Półwyspu Antarktycznego. Pływanie wśród gór lodowych i kry w celu odwiedzenia fok i pingwinów.

9 marca – Dzień Maratonu! Miejmy nadzieję, że Matka Natura będzie raczyła pogodą. Bieg rozpoczną się o 09:00. Po zawodach wieczorna uroczystość.

10 marca – popłyniemy  na południe w kierunku wschodniej części Półwyspu Antarktycnego, rejs pośród fiordów i wysp,  wśród gór lodowych. Naszym celem będzie Paradise Bay,  jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemii. Tutaj ma być zorganizowany grill i uroczystość wręczenia nagród. Będzie wycieczka do opuszczonej argentyńskiej bazy, skąd pójdziemy na wzgórze ,aby podziwiać wszystko z lotu ptaka.

11-12 marca – popłyniemy fiordami w pobliżu kanału Lemaire, gdzie żyją humbaki. Spływ kajakowy. Opuszczamy „biały kontynent” i udamy się w rejs powrotny do Ushuaia przez Passage Drake.

13-14 marca – Spędzimy dwa dni na morzu w naszej podróży powrotnej z nadzieją na spokojne morze. Najpierw przepłyniemy obok Przylądka Horn w  Chile, stąd do portu w Ushuaia.

15 marca – rano o 8.00 będziemy w Ushuaia , skąd lot powrotny do Buenos Aires.

16-17 marca zwiedzanie Buenos Aires . Może jescze coś wymyślimy.

18 marca – koniec mojej mam nadzieję fantastycznej przygody. Powrót do Sztumu.