Powrót do Bartosz Mazerski

O mnie słów kilka

mazerski

Bartosz Mazerski rocznik 1976 – doskonale znany jest z tras biegowych w Polsce i za granicą. Od wielu lat należy do czołówki biegaczy długodystansowców. Swoją przygodę z maratonem zaczął w 2001 roku, debiutując i zwyciężając w Maratonie Warszawskim. Od tamtego czasu do chwili obecnej zanotował na swym koncie 25 maratonów, w tym pięć zwycięskich (Warszawa 2001, Val de Reuil 2007, Drezno 2010,2012, Cork 2013). Ostatni, jubileuszowy okazał się równie szczęśliwy jak ten pierwszy, gdyż zakończył się zwycięstwem – w Cork w Irlandii. Bartosz biega nie tylko w maratonach w Polsce (Warszawa, Dębno, Toruń), z jednakowym powodzeniem startuje w różnych częściach Europy -we Francji (La Rochelle – rek. życ. 2,18.25, Caen, Le Havre, Val de Reuil), Włoszech (Florencja), Anglii (Kielder Marathon koło Newcastle), BułgariI (Kavarna), Niemczech (Drezno, Bonn) czy Irlandii (Cork). Zwyciężył nawet na odległej Malcie w Malta Challenge Marathon ? dystans maratonu podzielony na trzy etapy.

Sukcesy na arenie polskiej i europejskiej nie są dziełem przypadku , ale wynikiem ciężkiej pracy, wielogodzinnych treningów oraz wyrzeczeń, o których najlepiej wie tylko sam zawodnik. Nie poprzestaje jednak tylko na tym, podnosi sobie poprzeczkę coraz wyżej i stawia nowe cele. Jednym z nich jest zdobycie korony maratonów świata. Bartek biegał już w Europie, Azji (Pyongyang 2007), Afryce (Casablanca 2008) oraz Ameryce Północnej (Austin 2012). Zatem dospełnienia marzenia pozostały starty w maratonach na trzech pozostałych kontynentach: w Ameryce Południowej, Australii i na Antarktydzie.

Największym wyzwaniem może okazać się IceMarathon na Antarktydzie – najbardziej odległy i najbardziej ekstremalny za sprawą konkursu Idee Kaffee Challenge