Zimny wyścig po medale na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w LA w Sztumie!

Mimo panującego przenikliwego zimna  w dniu dzisiejszym podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA na sztumskim stadionie uzyskano kilka wartościowych wyników. Uzyskano jej głównie w konkurencjach sprinterskich i skoku w dal. Najwartościowszym wynikiem zawodów jest 12.20  na 100 m Daniela Ścisłowskiego z SP2 Sztum/pomiar elektroniczn./ Dobre wrażenie zrobiły młode sprinterki z SP 2 Sztum zajmując cztery pierwsze miejsca w biegu na 100 m, wygrała Oliwia Kapszewicz z wynikiem 14.33

Na najwyższym stopniu podium sztafeta SP 2 Sztum i fotorelacja z zawodów

oraz zdecydowanie wygrały sztafetę 4 x 100 m. W dal dziewcząt z dobrym wynikiem 4.49 zwyciężyła Weronika Gałązka z SP2 Sztum a  w skoku w dal Marceli Kamrowski z Mikołajek Pom. – 5.21.

Podajemy kilka ciekawszych wyników z zawodów:

12.20 Daniela Ścisłowskiego/SP2/ w biegu na 100 m – I m

14.33 Oliwi Kapszewicz/SP2/ w biegu na 100 m – I m

4.49 Weroniki Gałązki/SP2/ w skoku w dal – I m i 14.41 w biegu na 100 m – II m

14.47  Weroniki Sokalskiej/SP2/ w biegu na 100 m -III m oraz 4.20 w skoku w dal – II m

5.21 Marcelego Kamrowskiego/Mikołajki/ w skoku w dal – I m

5.13 Krystiana Piaseckigo/Czernin/ w skoku w dal – II m

44.16 Igora Tyburskiego/SP2/ w biegu na 300 m – I m

60.19 sztafety 4 x 100 m z SP2 Sztum – I m/O. Kapszewicz, W.Gałązka, W.Sokalska, O.Korda/

Wszystkie wyniki w opracowaniu Piotra Ciesielskiego wkrótce. Organizatorami zawodów byli: PSZS w Sztumie, LKS Zantyr Sztum oraz gospodarz obiektu SCK. Wszystkim zawodnikom i nauczycielom, trenerom gratulujemy a organizatorom dziękujemy.

Jutro /środa/ od 10.00 na stadionie miejskim w Sztumie Powiatowa Licealiada w LA.

Program

minutowy Powiatowej Licealiady w LA – Sztum 15 maja 2019

Startują roczniki 1999 i młodsi:

10.00- otwarcie imprezy

10.05 – 100 m K el.                                                                               kula M/6/

10.20 – 100 m M el                                  w dal K                                        

10.35 – 400 m K serie                                                                           kula K/4 kg/

10.50 – 400 m M serie                                                                            

11.05 – 100 K F/6 z naj. czasami/

11.10 – 100 M F/6 z naj. czasami/       w dal M                              oszczep M/800/

11.20 – 800 m K

11.30- 1500 m M

11.45 – 4 x 100 K                                                                                    oszczep K/600/

12.00 – 4 x 100 M

Program minutowy może ulec zmianie, w zależności od ilości startujących.

Dekoracje medalami – ok. 10 minut po zakończeniu konkurencji

Organizator nie ubezpiecza uczestników zawodów !!!

Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach + sztafeta.

Na zawody szkoła wystawia po jednej  sztafecie.

Startujący w biegach na 800 m i 1500 m mają prawo startu tylko w jednej konkurencji

W biegach na 100 m – serie na czas,  w finale 6 najlepszych czasów

W pozostałych biegach klasyfikacja na podstawie osiągniętych w seriach wyników

W konkurencjach technicznych – 4 próby bez finału

Organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy pozostawione w przebieralniach!!!

Organizatorzy