Zbigniew Jażdżewski w Krynicy!!!

Zbyszek pisze….

„Mistrzostwa Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 km Krynica Zdrój 09.11.2017 r. Ten wynik dał mi 14 m w kat. 55-59.

Blisko 1400 osób wystartowało w Krynicy Górskiej w Życiowej Dziesiątce im. Tadeusza Mazowieckiego mając w głowie jeden konkretny cel – poprawić swój najlepszy wynik na dystansie 10 km. Uczestnikom dopisała słoneczna pogoda. Z drugiej strony we znaki dawał się wiatr. Bieg rozgrywany był na szybkiej trasie prowadzącej w dół z Krynicy Zdroju do Muszyny.

Jako pierwsi na moście prowadzącym w kierunku Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie  w Muszynie znaleźli się Kenijczyk Cherutich Nelson i Szymon Kulka. Walka o pierwsze miejsce była pasjonująca. Ostatecznie jednak zwyciężył zawodnik z Afryki z wynikiem 28:50, wyprzedzając o sekundę uczestnika mistrzostw Europy w półmaratonie. Trzeci był Joel Maina Mwaingi w czasem 28:59.

To mój pierwszy start w Krynicy. Trasa jest tu bardzo fajna, ale w większości prowadziła pod wiatr. Ten wspomniany wiatr bardzo mnie wymęczył w drugiej części. Uważam że mogłem biec poniżej 45 minut. Z wyniku nie jestem więc zadowolony 45:21,45. (Miejsce w open 294 w kategorii wiekowej 47) Niezadowolenie rekompensuje wspaniała atmosfera i uroki Krynicy Zdrój.

Serdecznie pozdrawiam Zbyszek (w załączeniu fotka)”

Dziękujemy Zbyszku i gratulujemy !!!!