Zaproszenia na rekreacyjny marsz Nordic Walking i I Turniej Ligi „Baśki”

Zarząd sekcji Nordic Walking Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum zgodnie z zapowiedzią i kalendarzem imprez zaprasza wszystkich chętnych na wspólny z nazwy Zimowy Marsz Nordic Walking w sobotę 27 stycznia b.r o godz. 11.00. Zbiórka tradycyjnie na plaży miejskiej w Sztumie. Po marszu spotkanie organizacyjne odnośnie podsumowania roku 2017 i startów w 2018 roku,  Zapraszamy!!!

Jan Kołpak /poniżej przypominamy sprawozdanie/

Zbigniew Zwolenkiewicz i sekcja Baśki LKS ZANTYR Sztum zaprasza również jutro /sobota/ do Klubu Osiedlowego w Czerninie na I turniej nowej edycji Ligi „Baśki” o godz. 15.00. Zapisy od 14.00 do 14.50. Zapraszamy!!

Zbigniew Zwolenkiewicz

Ponadto przypominamy

  • dodatkowo dla chętnych podczas III edycji Grand Prix  będzie  rywalizacja sportowa w Nordic Walking , za trzy pierwsze miejsca open K i M – puchary  podczas zakończenia w sali Kino-Teatru SCK godz. 13.00. Można iść oczywiście rekreacyjnie w dwóch pierwszych marszach ale wszyscy muszą się zapisać, opłacić oraz odebrać w biurze zawodów numer startowi i chip

Sprawozdanie  sekcji Nordic Walking  LKS Zantyr w Sztumie z działalności
w 2017 roku oraz wstępny program na rok 2018.

Ze względu na możliwości finansowe i realia sportowe w 2017 roku nie wzięliśmy udziału we wszystkich zawodach organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking.

Wyjazdy ograniczyliśmy  do:

-Potęgowa

-Elbląga

-Grodna- Białoruś

-Skrwilna

-Osielska

-Hajnówki

W tych zawodach przedstawiciele LKS Zantyr stawali na podium 22 razy. Liderami są Zofia Maczkowska -4 razy, Krzysztofa Parafiniuk -3 razy oraz Mirosław Anaczkowski -2 razy.

Najliczniej reprezentacyjni byliśmy na zawodach  Grodnie – 19 osób, w Osielsku-14 osób, Hajnówce-13 osób .

Zawody dofinansowane były ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania: „Rozwój i popularyzacja marszów Nordic Walking wśród społeczeństwa Miasta i Gminy Sztum”

Ważnym zadaniem sekcji Nordic Walking jest rekreacja. Braliśmy udział w marszach rekreacyjnych towarzyszącym zawodom biegaczy. Dla popularyzacji maszerowania z kijkami w dniu  22.04.2017 roku zorganizowaliśmy marsz dookoła jeziora z członkami Związku Emerytów i Rencistów, zakończony poczęstunkiem.

Byliśmy aktywni w organizowaniu jak i w udziale w lokalnych imprezach rekreacyjno-sportowych jak:

-sobotnie marsze rekreacyjne po terenie gminy Sztum

-piknik rodzinny w Białej Górze

-spływ kajakowy

-rajd rowerowy

Założenia na rok 2018 są bardzo ambitne!!!

Zaplanowane są wyjazdy na wszystkie zawody  „Puchar Polski w Nordic Walking”

-Kolbuszowa 2.06.2018

-Czaplinek 17.06.2018

-Mielno 23.06.2018

-Polanica Zdrój 7.07.2018

-Skrwilno 22.07.2018

-Osielsko 4.08.2018

-Potęgowa 18.08.2018

-Hajnówka 9.09.2018

Są to bardzo prestiżowe zawody o silnej konkurencji z całej Polski. Udział we wszystkich zawodach ułatwia osiągnięcie pozycji medalowej w punktacji generalnej.

Przewidziany jest udział w regionalnych zawodach Nordic Walking: Malbork z okazji „Dnia Kobiet” oraz Stare Pole 12.05.2018r.

Zorganizujemy zawody w Nordic Walking podczas II Festiwalu Biegowego 3 Maja w Sztumie, Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum i Powiatu w Nordic Walking oraz XX Grand Prix Sztumu. Marsze NW będą podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego i Sztumskiego Biegu Sylwestrowego.

Zarząd sekcji Nordic Walking będzie nadal stwarzał warunki i zachęcał do udziału w marszach rekreacyjnych i zawodach sportowych. Będziemy kontynuować sobotnie marsze rekreacyjne raz w miesiącu, uatrakcyjniając poczęstunkiem i dyskusją przy kawie o sprawach organizacyjnych. Najbliższe spotkanie 27.01.2018 roku. Zorganizowane zostaną lokalne zawody Nordic Walking w Białej Górze. Powtórzymy także „Marsz z Emerytami”

Zawsze pamiętamy, że naszym zadaniem oprócz osiągnięć sportowych jest popularyzacja Nordic Walking w Sztumie jako atrakcyjna forma ruchu, rekreacji i rozrywki.

Opracował

Jan Kołpak

Dziękujemy Panie Janku i prosimy o więcej!!