„Zantyrowcy” w maratonie we Francji !!!

W niedzielny poranek 17 zawodników LKS „Zantyr” Sztum wystartowało w XIII Marathon Seine-Eure w partnerskim mieście Sztumu, Val de Reuil, 15 startowało w maratonie a 2 w międzynarodowej sztafecie „eikiden”. Pomimo 13 edycji nie okazała się ona pechowa dla naszych zawodników, wszyscy pomimo dużego upału dobiegli szczęśliwie do mety. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Garbowski, który dobiegł do mety na 11 m-cu. Również bardzo dobrze zaprezentowały się siostry Tuwalskie, Małgorzata wśród kobiet była 4 a jej siostra Elżbieta 10. Najmłodszy z naszej ekipy Jakub Treć wygrał kategorię wiekową do 23 lat. Rekordy życiowe ustanowili Małgorzata Tuwalska i Sławomir Najda. Pozostali nasi reprezentanci również dobiegli do mety na czołowych miejscach w swoich kategoriach. Maraton ukończyło 938 zawodników i wszyscy nasi zawodnicy dobiegli do mety w górnej połówce. Koszty przewozu zawodników na lotnisko do Gdańska dofinansowane zostało ze środków Miasta i Gminy Sztum. Na szczegółową relacje z biegu czekamy po powrocie ekipy z Francji.

Gratulujemy !!!

Poniżej wyniki naszych zawodników;

2017-10-15 Val de Reuil – edycja: XIII, dystans: 42,195, startujących: 938, atest