Zantyr 'Baśką stoi! Czołowe miejsca!

Czołowe miejsca graczy Lekkoatletycznego Klbu Zantyr Sztum w silnie obsadzonym V Otwartym Walentynkowym Turnieju „Baśki” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora. Historyczne miejsce na podium inicjatora Baśki w Sztumie i organizatora turnieju Zbigniewa Zwolenkiewicza!!!

W Sztumskim Centrum Kultury rozegrano w niedzielę V Otwarty Walentynkowy Turniej „Baśki” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Na starcie zameldowało się 82 graczy z Grudziądza, Łasina, Gniewu, Pelplina, Chełmży, Rudna, Runowa, Jasnej, Dzierzgonia, Mikołajek Pomorskich i oczywiście liczna grupa baśkarzy z gminy Sztum.
W kategorii drużynowej najlepszym zespołem okazała się drużyna Zantyr II Sztum, 82/473 pkt, w składzie: Roman Szulc, Lech Staliński, Marian Smeja i Zygmunt Słupecki. II miejsce zajęła drużyna Asy Mikołajki z wynikiem 72/459, w składzie: Józef Olak, Stefan Smoliński, Grzegorz Ciechowicz i Włodzimierz Król. Na III miejscu uplasowała się drużyna Pionier Rudno z wynikiem 72/352 w składzie: Edmund Kaliszewski, Waldemar Sosnowski, Tadeusz Nowopolski i Jarosław Sidowski.
W klasyfikacji par na I miejscu Stefan Smoliński i Grzegorz Ciechowski (Asy Mikołajki) z wynikiem 48/546 pkt, II miejsce – Roman Szulc i Zygmunt Słupecki (Zantyr II Sztum) z wynikiem 42/302 pkt, III miejsce – Henryk Nowak i Roman Byczkowski (Impas Sztum) 42/292 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Edmund Kaliszewski (Pionier Rudno) z wynikiem 26/329 pkt, II miejsce zajął Zbigniew Zwolenkiewicz (Zantyr I Sztum) z wynikiem 26/282 pkt, III był Leszek Staliński (Zantyr II Sztum) zdobywając 26/210 pkt.
Poniżej zdjęcia i wyniki turnieju. fotorelacja