XX Grand Prix Sztumu zakończone! Dużo czy mało? Warto było czy nie?

Fotki Piotra Piesika z dekoracji XX Grand Prix Sztumu

 Fotki Piotra Piesika z biegu głównego 9,2 km

 Fotki Piotra Piesika z biegu juniorów

 Fotki Piotra Piesika z Nordic Walking

 Fotki Piotra Piesika z biegu z psem/canicross/

Dwadzieścia lat Grand Prix Sztumu – dużo czy mało? Warto było czy nie???

W sobotę przy pełnej sali sztumskiego Kino – Teatru zakończone zostało  XX Jubileuszowe Grand Prix Sztumu pod Patronatem Leszka Tabora w obecności gości m.in. Józefa Sarnowskiego – członka Zarządu Sejmiku Województwa Pomorskiego, Ryszarda Wirtweina – z-cy Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Grzegorza Gajdusa – olimpijczyka z Atlanty, przedstawicieli darczyńców , współorganizatorów, radnych. Czwarta edycja zgromadziła na starcie ponad 250 uczestników a całym XX Grand Prix Sztumu prawie pół tysiąca osób w biegu K i M na dystansie 9,2 km, biegu juniorów -4,6 km, Nordic Walking i canicross. Dla nas najważniejsze, że jedna trzecia to uczestnicy z  Miasta i Gminy Sztum, bo oto chodzi, żeby jak najwięcej naszych mieszkańców aktywnie uczestniczyło w różnych formach ruchu na pięknej ścieżce pieszo rowerowej wokół jeziora i bulwarze/i to się udaje/, nie po drodze wyłożonej płytami jumbo i otwartym ruchu.  Prawie wszyscy zazdroszczą nam takiej pięknej trasy, długo oczekiwanej, bezpiecznej i widokowej.  Dwudzieste Grand Prix Sztumu trzynasty raz wygrał Bartosz Mazerski, w śród kobiet Elżbieta Tuwalska /oboje Zantyr/. W Nordic Walking najlepszymi okazali się Maciej Wiśniewski  z Malborka i Monika Malinowska – Sztum. W canicross czyli w biegu z psem –  Krzysztof Pawłowski z Tczewa i Magda Janczak z Pszczółek. Mieliśmy na podium przedstawicielkę Sztumu Dagmarę Kusztal – sponsora imprezy. Na podium w kategoriach wiekowych mieliśmy licznych przedstawicieli Miasta I Gminy Sztum, jak i organizatora LKS Zantyr Sztum. Cieszą nas miejsca na podium młodych lekkoatletów Antosi Rygielskiej, Beaty Niemyjskiej, Igora Tyburskiego i Michała Wróbla. Ponadto z zawodników Zantyra na podium stanęli: w biegu Marcin Klonowski, Jan Giembicki, Bogdan Cebula, Mirosław Anaczkowski, Leon Treć i Nordic Walking -Jan Kołpak, Ryszard Kłopotowski,  Zosia Maczkowska, Regina Langmeser, Irena Kołpak.

Reasumują, w dwudziestoletniej historii sztumskiego Grand Prix zorganizowano dokładnie 80 edycji biegów/ w tym 41 razy wygrywał Bartosz Mazerski/, w których wzięło udział kilka tysięcy osób. . Od pierwszego  biegu jest  z nami Leszek Tabor Burmistrz Miasta i Gminy Sztum, sprawując patronat i uczestnicząc w biegach.  Warto było poświęcać swój czas??? Dużo to czy mało???

To, że impreza ocenia jest prawie przez wszystkich bardzo pozytywnie, to zasługa wielu ludzi, poświęcającej swój wolny czas, często w trudnych warunkach atmosferycznych  a w szczególności to:

1. Krzysztof Burczyk,  Andrzej Belzyt,  Zygmunt Słupecki, Bogdan Cebula,  Bogdan Owsiany , Elżbieta Czerkies, Agnieszka Borowska , Iwona Burczyk, Piotr Nowosielski, Danuta i Bogdan Grochowscy, .Piotr Piesik, Danuta i Wiesław Świderscy , Irena i Jan Kołpak , Grażyna Malinowska, Krzysztof Kamiński .Nie mogę pominąć Marleny Nowosielskiej  i jeszcze  wiele osób z obsługi, zabezpieczenia, wolontariatu itd z

oraz bardzo liczni partnerzy, darczyńcy i współorganizatorzy

 1. Miasto i Gmina Sztum – sponsor strategiczny
 2. Rada Miasta i Gmina Sztum
 3. Urząd Marszałkowski Gdańsk
 4. Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk
 5. Józef Sarnowski
 6. Czesław Oleksiak
 7. Andrzej Murawski
 8. Ryszard Mazerski
 9. SONAC Uśnice
 10. FOBOS Invest Sztum
 11. BS Sztum
 12. TL Jacek Lubiński
 13. ELITA Sztum
 14. Piotr Pałka KARMET Częstochowa
 15. FORMAT Sztum
 16. Aniela Tyburska – Salon T:Mobile
 17. Hurtownia Rowerów FOLTA Malbork
 18. Dagmara Kusztal PS Fitnes Sztum
 19. Rzeźnia Andrzej Parafiniuk Sztum
 20. U Elżbiety Elżbieta i Tadeusz Rogaccy
 21. Foto Mono Sylwia Monkielewicz Sztum
 22. Pionkolandia Sławomir Wiechowski Sztum
 23. FM Franciszek Michalski Sztum
 24. Hurtownia U Stacha Sztum
 25. PH TMX Mariusz Trybański Sztum
 26. PSS Społem Sztum
 27. Sadownicze Czernin Tomasz Smoliński
 28. Gospodarstwo Pszczelarskie Toporkiewicz Dzierzgoń
 29. Jacek Bandurski Sopot
 30. SCK
 31. SAR Burczyk Estrada
 32. SP2 Sztum
 33. PWiK Sztum
 34. KLKS LIDER Sztum
 35. Straż Miejska Sztum
 36. Transport Sanitarny Lesław Olszewski
 37. Goode Time
 38. Dziennik Bałtycki
 39. Print Paweł Toruń
 40. LKS Zantyr Sztum

Jeszcze raz wszystkim dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie w XX Grand Prix Sztumu, jak i za dwadzieścia lat organizacji i popularyzacji ruchu na świeżym powietrzu, sympatycznych spotkań po latach, długo by można jeszcze pisać i wspominać. W szczególności dziękuje wszystkim znakomitym znawcom organizacji imprez, super ekspertom  za bezcenne uwagi.  A brody myślę golić nie trzeba….!!!!????

Z poważaniem dla wszystkich!

Ryszard Mazerski – dyrektor biegu i inicjator zamieszania!!!