Warto było wystartować! Igor z rekordem i „13” 13..

Zapowiadany start Igora Tyburskiego w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. w biegu na 2000 m w Toruniu wypadł udanie. Zawodnik LKS Zantyr Sztum w pierwszej najsilniejszej serii/były 3/ zajął ósme miejsce z rekordem życiowym 5.55,38. /poprzedni 5.56,85/. Ostatecznie uplasował się na 13 miejscu/13 .02./ w Polsce. Podsumowując start Igora, trzeba stwierdzić: kilka fotek https://photos.

Igor w pierwszy rzędzie, pierwszy z lewej..
  • to najlepszy start i miejsce w dotychczasowych 4 mistrzostwach Polski, były miejsca: 35 przełaje /2020/; na bieżni: 26 w Tarnowie/2019/ -1000 m; 19 m na 3000 m w Radomiu/2020/ i 13 na hali -2000 m.
  • poprawiony kolejny raz rekord życiowy o półtorej sekundy
  • start w dzisiejszych zawodach halowych, to przerywnik w treningu, na wiosnę nie ma przełajów/jesienią/, to start, jak to się mówi potocznie z marszu, bez specjalnych przygotowań. Są możliwości i predyspozycje.
  • zawodnik powinien je wykorzystać, dzisiaj nie w pełni je wykorzystał. Kto oglądał relację widział, jak finiszował, miał spory zapas sił. Sam powiedział, że dziś nie był do końca Jego dzień.
  • zawodnik rozpoczyna przygotowania do sezonu letniego, do mistrzostw Polski pozostało jeszcze prawie pół roku. O Igorze jeszcze usłyszymy sporo dobrego…mam nadzieję, że nie tylko o nim ale o innych rownież…
  • Gratulacje dla Igora i podziękowania za pomoc dla Mamy zawodnika, Pani Anieli. Super ! /tylko rano były trudne, zimowe warunki drogowe…!!!/

To była kolejna dobra promocja Sztumu i klubu Zantyr. „Projekt jest finansowany  ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach przyznanej dotacji.”

Ryszard Mazerski