Udany V Sztumski Aquathlon!!!

Na starcie V Sztumskiego Aquathlonu stanęła rekordowa liczba 52 uczestników aż 10 kobiet. Do przepłynięcia było ok. 800 m i przbiegnięcia 4,6 km. Wszyscy ukończyli. Zwyciężył Jacek Śliwiński /26.00/ z Tczewa, drugi był Paweł Juśkiw/26.46/ z Gdyni a trzeci był Przemysław Siemieniuk/28.45/ z Malborka. Najlepszym sztumianinem był Arkadiusz Piróg/7/. Wśród kobiet najlepsza była Kinga Lorek/31.29/ z Elbląga, druga Edyta Korczak/31.54/ z Gdańska – odpowiednio piąta i szósta open a trzecia Magdalena Wolf/33.51/ z Kwidzyna. czwarta była Ola Strzelecka/36.41/ z Solca Kujawskiego, piąta Ewa Ossowska/39.49/ ze Zblewa a szósta Ewelina Śliwińska/40.54/ z Tczewa.

Kategorie wiekowe mężczyzn:

do 30 lat

1 m Damian Dobosik – Elbląg – 29.09

2 m Franciszek Brzozowski Miłomłyn – 32.00

3 m Maciej Rażewski – Malbork – 32.01

31-45 lat

1 m Robert Czerwiak – Starogard Gd – 28.50

2 m Arkadiusz Piróg – Sztum – 31.04

3 m Łukasz Ziniewicz – Malbork – 31.22

powyżej 45 lat

1 m Marcin Trudnowski – Elbląg – 28.49

2 m Bogusław Tołwiński – Elbląg – 33.19

3 m Andrzej Krawiec – Sztum – 37.31

Najstarsza uczestniczka – Mirosława Deptuła-Elbląg

Najstarszy uczestnik – Leon Treć- Sztum

Mistrzostwie LKS Zantyr Sztum w Aquathlonie:

  • Paweł Treć – do 30 lat
  • Piotr Nowosielski – 31-45 lat
  • Andrzej Krawiec – powyżej 45 lat

Komunikat wkrótce!

Impreza stała na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, dopisała pogoda i atmosfera zawodów, doping kibiców, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, napój energetyczny, posiłek regeneracyjny/kiełbasa z rożna ufundowana przez Krzysztofa Burczyka/.

Organizatorem był Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum przy bardzo wydatnej pomocy i wsparciu SAR Burczyk Estrada, Sztumskiego Centrum Kultury, Kawiarni LIDO, Sztumskich Smoków,sztumskiej  grupy WOPR, Zabezpieczenie Medyczne Lesław Olszewski. Kierownikiem zawodów był Seweryn Jażdżewski przy wsparciu organizacyjnym , sędziowskim i biurze zawodów Patrycji Jażdżewskiej, Marleny Nowosielskiej, Piotra Nowosielskiego, Bogdana Cebuli, Zbigniewa Jażdżewskiego, Stanisława Kowalczyka, Arkadiusz Piróga. Nagrody, medale i puchary przygotował Andrzej Belzyt. i wręczał z Bogdanem Owsianym. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwał Krzysztof Burczyk z ratownikami i Sztumskimi Smokami. Zdjęcia i relacje Piotra Piesika z Dziennika Bałtyckiego już na  http://sztum.naszemiasto.pl/

Dziękuje wszystkim, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania przy organizacji V Sztumskiego Aquathlonu a w szczególności koleżankom o kolegom z klubu za poświęcenia swojego czasu: Marlenie i Piotrowi Nowosielskim, Andrzejowi Belzytowi, Bogdanowi Cebuli, Krzysztofowi i Iwonie Burczyk, Bogdanowi Owsianemu.

Ryszard Mazerski