Udanie kończymy XXI Grand Prix ! Komentarz!

Bardzo udanie kończymy XXI Grand Prix Sztumu w Biegach i Marszu Nordic Walking 2019/2020 pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Zakładane cele zostały w pełni zrealizowane, czyli popularyzacja biegania i marszu NW jako najprostszej i formy ruchu dla zdrowia na świeżym powietrzu oraz promocja Miasta i Gminy Sztum, Powiśla i regionu pomorskiego. Setka mieszkańców Miasta i Gminy Sztum wzięło udział w III i ostatniej edycji G Prix na 240 startujących w biegach i marszu NW. To imponująca liczba, zważywszy, że panuje grypa. Aż 85 członków LKS Zantyr Sztum uczestniczyło w III edycji, 65 biegało i maszerowało a 20 członków brało udział bezpośrednio w organizacji. To bardzo cieszy. Bo zwyciężyć może tylko jeden, trzech na podium, liczy się udział. Fotorelacja, „trochę od kuchni” z przygotowań i przebiegu III edycji i zakończenia XXI Grand Prix https://photos.google.com/album/AF1QipMme87ol5H5nQmzZaQ2UsRcTVeMgi_clfqROm9D

W biegu głównym trzeci raz z rzędu zwyciężył Patryk Sowiński z Tczewa, drugi była Marek Jakubowski z Pszczółek a trzeci sztumian Arkadiusz Piróg. Taka była dokładnie też klasyfikacja końcowa w biegu głównym mężczyzn na 9,2 km. W biegu kobiet wygrała Małgorzata Wąsik z Malborka, druga była sztumianka Natalia Ruchlewicz a trzecia Agnieszka Stolarów/Malbork/ i taka była końcowa kolejność. Liczyliśmy na końcowy sukces sztumianki Natalii, ale przegrała z powracającą do formy po macierzyństwie z nie byle kim, bo doskonała triathlonistką -, z domu Szczerbińśką, biegającą dystans 10 km, – koło 36 minut. Sztumianie w czołówce. A najlepszy z zawodników LKS Zantyr Sztum na 12 miejscu Sławomir Najda /tuż za podium w swojej kategorii wiekowej/pod nieobecność B.Mazerskiego i K.Garbowskiego./ A na podium w końcowej klasyfikacji – Bogdan Cebula / 2 m/, LeonTreć/2 m/, Zdzisław Tryba /1 m/.

W biegach młodzieżowych dobrą formę przed przełajami prezentuje Beata Niemyjska i Igor Tyburski, którzy wygrali po raz trzeci w swoich kategoriach – Beata w biegu juniorek a Igor w biegu juniorów młodszych. Na trzecim stopniu podium stanęły: w biegu młodziczek Antonia Rygielska a w biegu juniorek młodszych Oliwia Korda. Dodać trzeba, że wszyscy nasi startujący poprawili znacznie swoje wyniki z poprzednich biegów. Igor był bliski złamania 16 minut, ale utrudniła duża grupa oczekująca na start biegu głównego/tak szybko biegł!

W marszu Nordic Walking co raz wyższa formę reprezentują Bożena i Jacek Grabowscy. Pod nieobecność Moniki Malinowskiej/biegała/ najszybszą sztumianką i zawodniczką LKS Zantyr a drugą wśród kobiet w NW była Bożena Grabowska. Trzeci open w marszu NW był Jacek Grabowski z czasem 30.26. Tak szybko jeszcze w Sztumie nikt nie chodził w NW. W kategoriach wiekowych na pierwszych miejscach uplasowali się: Bożena Grabowska, Maria Mazerska, Ryszard Olszewski i Jan kołpak; na drugim miejscu Irena Kołpak i Grażyna Malinowska a trzecim Jacek Grabowski. W klasyfikacji małżeństw najszybszą parą oczywiście B i J Grabowscy a na drugim I i J Kołpakowie. Dla wszystkich ogromne gratulacje!!!

PARTNERZY I DARCZYŃCY

XXI  Grand Prix Sztumu w Biegach i Marszu Nordic Walking pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum 2019/2020

Miasto i Gmina Sztum – partner strategiczny

Urząd Marszałkowski  w Gdańsku

 Pomorskie Zrzeszenie LSZ Gdańsk

Pomorski Związek Lekkiej Atletyki  Gdańsk

Rada Miejska w Sztumie

Sztumskie Centrum Kultury

SAR Burczyk Estrada Krzysztof Burczyk Sztum

BANK SPÓŁDZIELCZY  Oddział Sztum

SONAC  Uśnice

 FOBOS INVEST Sztum

Zajazd JONATAN Czernin

Autoryzowany Punkt Sprzedaży T-Mobile Sztum – Aniela Tyburska

Profesjonalne Studio Fitness w Sztumie – Dagmara Kusztal

Panowie: Józef Sarnowski, Czesław Oleksiak i Andrzej Murawski

PWiK Sztum

PSS Społem Sztum

SP2 Sztum

 Straż Miejska Sztum

Kolarski Ludowy Klub Sportowy LIDER Sztum

 Hurtownia U Stacha

Paweł Toruń Print Sztum

 Lesław Olszewski – zabezpieczenie medyczne

 Good Time – Jan Salewski

PRINT – Paweł Toruń

Patronat Medialny DZIENNIK BAŁTYCKI

ORGANIZATOR – LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM

Podziękowania za pomoc i wsparcie dla Pan: Anny Zawadki, Julii Barnaś, Anieli Tyburskiej, Dagmary Kusztal, Elżbiety Czerkies, Danuty Grochowskiej, Agnieszki Borowskiej, Marleny Nowosielskiej, Iwony Burczyk, Ireny Kołpak, Grażyny Malinowskiej, Barbary Gruszki, Małgorzaty Kosmali, Marii Mazerskiej z Honoratką , Otylii Pietrzyk, Oli Osińskiej oraz Panów: Leszka Tabora, Adama Sowińskiego, Krzysztofa Burczyka, Andrzeja Belzyta, Bogdana Owsianego, Zygmunta Słupeckiego, Bogdana Cebuli, Piotra Nowosielskiego, Piotra Piesika, Andrzeja Murawskiego, Jana Kołpaka, Bartosza Mazerskiego, Zbigniewa Zwolenkiewicza, Eugeniusza Markowicza, Bogdana Grochowskiego, Krzysztofa Kamińskiego, Jacka Pajdy, Romana Szulca, Piotra Stefanowicza, Grzegorza Niewdany, Wojciecha Bednarskiego, Jacka Szymańskiego, Jana Salewskiego, Lesława Olszewskiego, Lecha Piotrowskiego i bezimiennych. Jednym słowem wszystkim, wiernym kibicom naszej imprezy: wieloletnim sztumskim działaczom sportowym : Stanisławowi Walczakowi, Jackowi Kostrzewskiemu, Jerzemu Czai i oczywiście podziękowania za udział Szanowne Biegaczki i Biegacze!!!