Trenerzy podsumowują obóz sportowy w Niedzicy!

Sprawozdanie z obozu sportowo w Niedzicy!

„W dniach 09.02- 20.02.2019 dzieci i młodzież z klubu sportowego LKS Zantyr Sztum przebywała na obozie sportowo- rekreacyjnym w Hotelu Pieniny w Niedzicy. W obozie brały udział  dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Celem obozu było przygotowanie zawodników do sezonu 2019. Program pobytu  obejmował 2 razy dziennie zajęcia treningowe oraz liczne atrakcje. Po przyjeździe rano  10 lutego  uczestnicy zakwaterowani zostali w pokojach 2-3 osobowych. Pokoje posiadały łazienki, telewizory, telefon a w budynku dostępna była sieć internetowa wi-fi. Na obozie serwowane były 3 posiłki dziennie ( śniadania, obiady, kolacja) oraz dodatkowo podwieczorek . Jedzenie było smaczne i zdrowe dostosowane do potrzeb żywieniowych sportowców i z pewnością zaspokoiło wysublimowane gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

W trakcie trwania obozu dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych. Były to przede wszystkim biegi i marszobiegi  po zróżnicowanym terenie , piesze wycieczki takie jak wejście na Trzy Korony i Gubałówkę. Ukojeniem dla zmęczonych nóg dzielnych obozowiczów był organizowany dwukrotnie wyjazd na pływalnię Miejską w Nowym Targu. Podczas obozu odbywały się też zajęcia na hali gimnastycznej w Niedzicy, które ukierunkowane były na podniesienie na wyższy poziom ogólnej sprawności fizycznej i motorycznej młodych lekkoatletów.

Ponadto organizowane były zajęcia rekreacyjne i kulturalne takie jak : dyskoteka, ognisko, zwiedzanie zapory wodnej w Niedzicy, dwukrotne wyjście na kręgielnię do hotelu Pod Taborem, gry i zabawy świetlicowe o raz Turniej tenisa stołowego , który cieszył się dużym powodzeniem i zainteresowaniem.  Zwycięzcy otrzymali upominki. W przeddzień wyjazdu odbył się „chrzest”, podczas, którego zawodnicy musieli wykonać różne zadania, między innymi wykazać się znajomością 10 Przykazań Lekkoatlety, złożyć przysięgę( ROTA), zaśpiewać piosenkę oraz posmakować przepysznej mikstury. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Postawione cele obozu zostały osiągnięte a program zrealizowany. Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas obozu zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie.”

Trenerzy Iwona Burczyk i Bartosz Mazerski

W imieniu LKS Zantyr Sztum dziękujemy bardzo trenerom za ogromne zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, za super przygotowany i przeprowadzony obóz sportowy dla dzieci i młodzieży!!!