Sukcesy „Baśkarzy” LKS Zantyr Sztum!!!

Rzadko piszemy o grze w „Baśkę”, która to jest jedną  sekcji klubu a staje się coraz bardziej popularna. To za sprawą Zbigniewa Zwolenkiewicza, inicjatora i popularyzatora tej gry na Powiślu. To za Jego sprawą powstała sekcja w klubie i rozpoczął organizowanie systematycznych turniejów oraz Sztumskiej Ligi Baśki. Powstały nowe ośrodki m.in. w Jasnej i Mikołajkach. Sztumscy Baśkarze, w tym gracze Zantyr I i Zantyr II zaczynają odnosić sukcesy. O I turnieju Ligi Baśki i podsumowaniu roku 2018 w Mikołajkach pisze Zb. Zwolenkiewicz.  „W Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich odbył się I turniej Sztumskiej Ligi Baski 2019. Przy baśkowych stolikach zasiadło 43 graczy z powiatu sztumskiego, by rozpocząć tegoroczne rozgrywki. Rozegrano 4 rundy po 32 rozdania, tradycyjnej czerwonej „Baśki” z asem kier jako najstarszym trumfem.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Grzegorz Jóźwiak – „Daria” Dzierzgoń z wynikiem 24/222 pkt, II miejsce zajął Bronisław Pysznik – „Kolejarze” Mikołajki Pomorskie z wynikiem 20/164 pkt, III był Waldemar Sosnowski – „Sztumianie” ze Sztumu z wynikiem 18/199 pkt. Warto zaznaczyć, że Grzegorz Jóźwiak pierwszy raz uczestniczył w turnieju i to ze znakomitym wynikiem.
Drużynowo I miejsce zdobył „Zantyr” Sztum 58/224 pkt w składzie: Andrzej Lubiński, Jarosław Gołębiewski, Roman Fierek i Zbigniew Zwolenkiewicz.                                                                                                                                                     II miejsce zajęli „Sztumianie” ze Sztumu z wynikiem 56/328 pkt w składzie: Przemysław Jastruszewski, Piotr Jastruszewski, Waldemar Sosnowski i Kazimierz Strąk. III miejsce zajęła drużyna „Ich Troje” Sztum w składzie: Ewa Kołoszewska, Jerzy Kołoszewski, Zbigniew Beger i Alfred Warczak.
Po zakończeniu rozgrywek ligowych odbyło się podsumowanie Sztumskiej Ligi za 2018 rok. Do końcowych punktacji zaliczono 5 najlepszych wyników z sześciu spotkań ligowych oraz 3 najlepsze wyniki z czterech otwartych turniejów rozgrywanych w powiecie sztumskim. Czołówka baśkarzy powiatu sztumskiego przedstawia się następująco:
1.Stefan Smoliński „Asy Mikołajki”150/995 pkt
2. Tomasz Soukup „Jasna” 143/329 pkt
3 .Leszek Staliński „Zantyr II” 139/881 pkt
4. Józef Olak „Asy Mikołajki” 139/650 pkt
5. Marian Smeja „Zantyr II” 138/819 pkt
6. Jerzy Wesołowski „Jasna” 137/530 pkt
7. Krzysztof Haber „Jasna” 134/520 pkt
8. Grzegorz Cichowski „Asy Mikołajki” 131/483 pkt
9. Alfred Warczak „Trefl Postolin” 130/332 pkt
10. Jarosław Gołębiewski„Zantyr” 125/246 pkt

Organizatorzy Sztumskiej Ligi Baśki wyróżnili statuetką jedyną niewiastę grającą w naszej lidze, Panią Ewę Kołoszewską. Ponadto podziękowania otrzymali: Tomasz Soukup, który jest sędzią wszystkich rozgrywek baśkowych prowadzonych w naszym powiecie oraz Jerzy Kołoszewski, który jest skarbnikiem sekcji Baśki w LKS Zantyr.
Po dekoracji zwycięzców odbyło się spotkanie integracyjne połączone z biesiadą.”

Gratulujemy!!!