Rogiewicz jednym z faworytów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych!

Dziś około godziny 13.00 wszystko będzie rozstrzygnięte, kto zdobędzie mistrzowskie laury, kto stanie na podium, kto pojedzie na Mistrzostwa Europy. Jednym z faworytów, jak pisaliśmy wcześniej jest Andrzej Rogiewicz. O godzinie 12.35 na krakowskich Błoniach zawodnik LKS ZANTYR Sztum stanie na starcie Młodzieżowych Polski w Biegach Przełajowych na dystansie 8 km i eliminacjach do Mistrzostw Europy w Bułgarii w dniu 14 grudnia b.r. O tej samej godzinie wystartuje Michał Karwiński na dystansie 6 km a wcześniej o 12.10 Bartosz Mazerski na 4 km.

Powodzenia!!!

Oto informacja ze strony PZLA:

W sobotę MP w biegach przełajowych

28-11-2014

W sobotę 29 listopada o godz. 10:40 w Parku imienia dr. Henryka Jordana w Krakowie rozpoczną się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Młodzieżowców w Biegach Przełajowych, będące eliminacjami do mistrzostw Europy 2014 i mistrzostw świata 2015.

Na starcie stanie wielu naszych czołowych zawodników, m.in.
Seniorki
4 km – Katarzyna Broniatowska, Justyna Korytkowska, Urszula Nęcka
8 km – Katarzyna Kowalska, Iwona Lewandowska, Olga Ochal
U-23 kobiety
6 km – Paulina Mikiewicz, Paula Kopciewska
Seniorzy
4 km – Mateusz Demczyszak
10 km – Tomasz Szymkowiak, Emil Dobrowolski, Adam Nowicki
U-23 mężczyźni
8 km – Tomasz Grycko, Andrzej Rogiewicz

Bodaj najciekawiej zapowiada się rywalizacja pań na dystansie 8 km. Do 2011 r. Katarzyna Kowalska ponad 20 razy pokonywała Iwonę Lewandowską (obie z Vectry Włocławek), ale w ostatnich trzech biegach górą była jej rywalka. Kowalska będzie próbowała sięgnąć już po swój 7 medal z rzędu złoty medal w MP w biegach przełajowych.

Szczegóły na stronie Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki