Robert Sadowski w Tatrach jak „Sokół”!!!

Sleza 2015

W VIII Biegu Sokoła w Zakopanem na dystansie 15,6 km bardzo dobrze zaprezentował się Robert Sadowski, zajął bardzo wysokie miejsce, jak na debiut szóste miejsce. Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum w rozmowie telefonicznej powiedział: „Jestem bardzo zmęczony dzisiejszym biegiem, ale niezwykle szczęśliwym z pokonania trudnej trasy i że uplasowałem się w pierwszej szóstce nagradzanych zawodników. Idę na dekoracje oraz masaż i odpoczywam przed jutrzejszym wyzwaniem.” Zrobił pierwszy krok do uplasowania się w ścisłej czołówce Grand Prix Zakopanego w Biegach Sokolich.

TRASA DZISIEJSZEGO BIEGU „SOKOŁA”
Start: Kuźnice – Ścieżka nad Reglami – Dolina Białego – Droga pod Reglami – Dolina Strążyska – Ścieżka nad Reglami – Czerwona Przełęcz – Ścieżka nad Reglami – Kalatówki – META: Kuźnice – dystans 15,6 km.
Trasa biegu przebiegała wyłącznie szlakami turystycznymi Tatrzańskiego Parku Narodowego. Oficjalne wyniki podamy po ich ogłoszeniu!!!

To kolejna, doskonała promocja LKS ZANTYR Sztum, tym razem pod Giewontem!!!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych biegach!!!

Trasa jutrzejsze wyzwania Roberta:

Start o godz. 7.00 do Wysokogórskiego Biegu im. dh Franciszka Marduły/32 km/ został podzielony na start honorowy oraz ostry. Ten pierwszy będzie miał miejsce przed kinem Sokół (ul. Orkana 2), następnie zawodnicy pobiegną ulicą Generała Andrzeja Galicy w kierunku startu ostrego który został usytuowany na ulicy Krupówki (na wysokości restauracji SPHINX).
Trasa pędzie prowadziła ulicami Krupówki, Władysława Zamoyskiego, Tytusa Chałubińskiego oraz Aleją Przewodników Tatrzańskich, aż do Tamy w Kuźnicach. W tym miejscu odbijamy w lewo i rozpoczynamy kultowy już podbieg na Nosal (zielonym szlakiem) ze szczytu Nosala zbiegamy na Przełęcz Nosalową (zielonym szlakiem) następnie do Kuźnic i dalej  (żółtym szlakiem) przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz Między Kopami. W tym miejscu wbiegamy na szlak niebieski, który doprowadzi nas do schroniska Murowaniec, spod którego kontynuujemy bieg nad Czarny Staw Gąsienicowy. W tym miejscu skręcamy na szlak zielony  i rozpoczynamy stromy i niebezpieczny podbieg na Przełęcz Karb z przełęczy (niebieskim szlakiem) zbiegamy w kierunku Czerwonych Stawków aby po ich minięciu rozpocząć kolejny niebezpieczny podbieg (czarnym szlakiem) na Przełęcz Świnicką. Trawersujemy Pośrednią i Skrajną Turnię (szlak czerwony) i zbiegamy na Przełęcz Liliowe, następnie podbiegamy na Beskid z którego zbiegamy na Suchą Przełęcz. Teraz czeka nas nieznaczny podbieg i zdobywamy szczyt Kasprowego Wierchu. Z którego rozpoczyna się karkołomny i długi zbieg (zielonym szlakiem) przez Myślenickie Turnie do Kuźnic. Podbieg szeroką drogą (szlak niebieski) na Kalatówki, kilkadziesiąt metrów przed hotelem skręcamy w prawo (czarny szlak) na Ścieżkę nad Reglami. Kontynuujemy bieg, aż do pierwszego skrzyżowania szlaków, tu skręcamy w prawo i żółtym szlakiem zbiegamy przez Dolinę Białego, aż do jej wylotu. Następnie czeka nas już łagodny zbieg do mety ulicami: Droga do Białego, Grunwaldzka, Staszica i Plac Niepodległości gdzie usytuowana jest wymarzona meta wysokogórskiego biegu na dystansie 32 km.

Powodzenia!!!