Radosne pożegnanie udanego 2017 roku!

W dzisiejszy wieczór z plaży miejskiej w Sztumie biegiem i marszem NW i nie tylko ponad 270 osób wyruszyło radośnie, barwnie, kolorowo i sportowo – rekreacyjnie, żegnając udany 2017 rok na oświetlonej trasie ścieżki pieszo rowerowej i Bulwaru Zamkowego wokół Jeziora Sztumskiego. To wszystko działo się podczas II Sztumskiego Sylwestrowego Biegu Wieczornego pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora/który był również uczestnikiem biegu/ ze startem i metą na plaży miejskiej w Sztumie./pomysłodawca Bogdan Cebula/. Trzeba było, wziąć udział w tym wydarzeniu i przeżyć, mimo chłodnego wiatru, ale w super atmosferze. Liczni przebierańcy, liczne małżeństwa, ognisko, fajerwerki, kiełbasa z grilla, nagrody i niezwykła przedsylwestrowa atmosfera. Liczne zdjęcia Dominika i Sławomira Wiechowskich poniżej i FB.  To warto było organizować…….

Był to udany rok 2017 , bo była  rekordowa liczba zorganizowanych imprez dla mieszkańców Miasta i Gminy Sztum i przyjezdnych przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum i rekordowy dzisiejszy bieg i marsz. Dziś liczył się udział, ruch na świeżym powietrzu w miłej serdecznej, radosnej atmosferze.Ale w sporcie, jak jest rywalizacja, jest klasyfikacja i wyniki. Niespodziewanie ale mam nadzieję, że radośnie dla wielu zwyciężył zawodnik gospodarzy Bartosz Mazerski, pokonując Zbigniewa Josta z Kwidzyna/ z którym przegrał na Grand Prix Sztumu/. Trzeci był również zawodnik gospodarzy Krzysztof Garbowski. W wśród kobiet również dominowały zawodniczki LKS ZANTYR Sztum. Pierwsza była Beata Niemyjska/podopieczna Patrycji Jażdżewskie/, druga Karolina Lisowska a trzecia wiecznie młoda, moja była podopieczna Agnieszka Stolarów. Z sztumskich biegaczy na podium stanęli w swoich kategoriach: Mirosław Anaczkowski /I m/; Cebula Bogdan/II m/; Łukomski Andrzej/III m/; Klonowski Marcin/III m/; Olszewska Mariola/III m/ i Natalia Ruchlewicz /II m/. Na podkreślenie zasługuje II m Jolanty Szewczun w swojej kategorii, która zaprasza do Dzierzgonia na I Zimowy Bieg w ramach WOŚP w dniu 14 stycznia 2018 roku. W kategorii małżeństw  pierwsze miejsce przypadło gościom z Edynburga Karolinie i Łukaszowi Grabińscy Kulczyk. Super przebierańcem został Tomek Chabowski ze Sztumu, ale kontrkandydatów było wielu. Wszystkie wyniki na  https://elektronicznezapisy.pl/event/2195/results.html

Dziękuje wszystkim partnerom, sponsorom i współorganizatorom, dziękuje wszystkim członkom LKS ZANTYR Sztum i osobom za zaangażowanie i pomoc w organizacji:

 • Marlenie i Piotrowi Nowosielskim
 • Danucie i Bogdanowi Grochowskim
 • Andrzejowi Belzytowi
 • Zygmuntowi Słupeckiemu
 • Bogdanowi Cebuli
 • Bogdanowi Owsianemu
 • Romanowi Szulc
 • Lechowi Stalińskiemu
 • Dariuszowi Wilczewskiemu
 • Piotrowi Dmitrzakowi
 • Dominikowi Wiechowskiemu
 • Grzegorzowi Niewdanie
 • wolontariatowi SP Sztum
 • i nieobecnemu Krzysztofowi Burczykowi, /za udostępnienie sprzętu/

Bardzo zadowolony Ryszard Mazerski

Partnerzy, sponsorzy i współorganizatorzy

II Sztumskiego Sylwestrowego Biegu Wieczornego pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora

Miasto i Gmina Sztum – partner strategiczny

Sztumskie Centrum Kultury

SAR Burczyk Estrada Sztum

PWiK Sztum

SP2 Sztum

Straż Miejska Sztum

Hurtowania „U Stacha”

PSS „Społem” Sztum

Apteka „Medicus” Sztum

„PRINT” Paweł Toruń Sztum

KKL Lider Sztum

BS Sztum

TL Jacek Lubiński

Lesław Olszewki – Zabezpieczenie medyczne

FOLTA Malbork

Good Time Jan Salewski

Główny organizator – LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM