Prawie wszystkie informacje o VI Memoriale Wiesława Murawskiego!!!

Podajemy prawie wszystkie informacje o VI Mem. W. Murawskiego pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum – listy startowe, program minutowy, partnerów itd!!!

Lista startowa oraz 3000 m

 Program minutowy memoriału

Poniżej partnerzy i darczyńcy, wysokość nagród i pozostałe informacje:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysokość nagród podczas VI Mem. W. Murawskiego –Sztum 11.09.2019. Zgodnie z regulaminem podajemy wysokość nagród finansowych podczas memoriału: Konkurencje memoriałowe skok w dal K i M – I m – 300 zł. II m – 200 zł; III m – 100 zł.        W konkurencjach : 100 m K i M; 400 m K i M; 1 mila K i M; tyczka K i M; oszczep K i M- I m – 150 zł; II m – 120 zł; III m – 100 zł. W kategoriach wiekowych w biegu na 3000 m seniorów i weteranów oraz oszczepie juniorek i juniorów – w oszczepem niepełnosprawnych– I m-100 z ł; II m-70 zł; III m-50 zł. W kategoriach młodzików – upominki rzeczowe za miejsca I-III. We wszystkich nagradzanych konkurencjach – pamiątkowe puchary za I-III m. Nagradzanie zgodnie z regulaminem – minimum trzech zawodników. Dla wszystkich uczestników zawodów – posiłek regeneracyjny i pamiątkowa przypinka.

Biuro zawodów czynne będzie na stadionie miejskim w Sztumie od godziny 14.00 do końca zawodów.

Dekoracje ok 10 min po zakończeniu każdej konkurencji . Parkingi/przy stadionie zamknięty/ – przy dworcu PKP, przy Zespole Szkół ul. Kasprowicza oraz przy kortach przy stadionie. Rozgrzewka na terenie zielonym między dwoma Orlikami i Zespołem Szkół.

Informacja

o VI Memoriale Wiesława Murawskiego pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora-Sztum 11 września 2019 roku!

Spotykamy się 11 września b.r./środa/ od godziny 16.00 na pięknym sztumskim stadionie podczas VI Memoriału Wiesława Murawskiego pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora. Potrwa to wszystko do ok. godziny 20.00. Kończyć będziemy biegiem na 3000 m  przy świetle elektrycznym. Memoriał będzie największym wydarzeniem sportowym na sztumskim stadionie, upamiętniający pamięć zawodnika i trenera. Będzie zapewne świetnym widowiskiem sportowym, promującym lekką atletykę na naszym terenie z udziałem czołowych zawodników z kraju i zagranicy/z Jordanii/, uczestników IO, mistrzostw świata i Europy, medalistów mistrzostw Polski. Po raz pierwszy na sztumskim stadionie pokazowe konkurencje w para lekkoatletyce/rzucie oszczepem. Mamy już ponad 300 zgłoszeń do zawodów. W zawodach wystartuje mistrz Polski w 10-boju Paweł Wiesiołek oraz inni medaliści mistrz Polski. Wystartuje trójka zawodników z Jordanii Zapowiada się kilka ciekawych pojedynków n.p. w biegu na 400 m K i M, 1 mile K i M, w dal M czy rzucie oszczepem K i M itd

Sztumska lekka atletyka ma bogate tradycje lekkoatletyczne i wielu medalistów mistrzostw Polski/ponad 60 medali/, uczestników mistrzostw Europy i świata/brakuje I O./ Należy przypomnieć  m.in. chodziarza Franciszka Szyszkę, ośmiokrotnego mistrza i rekordzistę Polski , akademicki mistrz świata, trener kadry narodowej, Agnieszkę Borowską , 20-krotną medalistkę mistrzostw  Polski w wielobojach, w dal i wzwyż czy wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski w biegach średnich, przeszkodowych i przełajowych Jarosława Foltę i wielu, wielu  innych. Liczymy na kolejnych medalistów ze Sztumu!

Planujemy  na sztumskim stadionie konkurencje para lekkoatletyczną z udziałem A. Borowskiej!!!

Wiesław Murawski to niezwykle zasłużony zawodnik, trener LA,  wychowawca, nauczyciel wychowania fizycznego w LO Sztum, działacz sportowy, współzałożyciel MLKS Victoria Sztum. Wychowanek trenera Bogdana Dudulewicza,  specjalizował się w skoku w dal oraz biegał na 100 m.  Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Sztumie oraz przez wiele lat „profesorem w-f” w tej szkole. Jego wynik 7.28 w skoku w dal był przez długie lata rekordem okręgu elbląskiego. Wychował wielu zawodników, był trenerem w Neptunie Gdańsk, PLKS Sztum, LKS Znicz Sztum i LKS Powiśle Czernin. Był wizytatorem w-f  w Urzędzie Powiatowym w Sztumie w latach 1973-75 i Kuratorium Oświaty w Elblągu. Był bardzo aktywnym działaczem sportowym i sędzią lekkoatletycznym, członkiem Zarządu LKS ZANTYR Sztum, członkiem Zarządu W SZS w Elblągu i zapalonym wędkarzem i wspaniałym kolegą i przyjacielem. Odszedł od nas zdecydowanie za wcześnie.

Zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, wszystkich sympatyków sportu a w szczególności „Królowej Sportu” – lekkiej atletyki!!!