Podsumowanie II i po II edycji Grand PX

Komentarz po II edycji XXI  Grand Prix Sztumu w Biegach i Marszu Nordic Walking pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum – 1.02.2020 r. oraz poniżej niego wszystkie wyniki II i po II edycji oraz fotorelacje D.Wiechowskiego, J. Giembickiego, P.Piesika, J.Dembińskiego i moja…

Czas na otwarcie II edycji Grand Prix Sztumu przez Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora . Foto P.Piesik!

Świetnie zorganizowana i  super przygotowana impreza, czyli II edycja XXI Grand Prix Sztumu w Biegach i marszu Nordic Walking pod patronatem Burmistrza Miasta i Sztum. Otwarcia imprezy dokonał Leszek Tabor Burmistrz Miasta i Gminy Sztum. Wymarzona pogoda do biegania i niezwykle miła atmosfera, super posiłek regeneracyjny w postaci przepysznej grochówki przygotowanej przez Zajazd Jonatan, chleb ze smalcem, gorący napój, drożdżówka z PSS Społem Sztum, na mecie pomarańcze i na zakończenie losowanie kart podarunkowych do wykorzystania w sieci sklepów drogeryjnych ROSMANN…. A to za sprawą tych, którzy poświęcają swój wolny  i z pasją działają, by inni mogli wziąć udział w biegach, czy marszu NW:

 • Agnieszka Borowska, Elżbieta, Czerkies, Andrzej Belzyt, Zygmunt Słupecki, Bogdan Cebula, Piotr Nowosielski, Iwona i Krzysztof Burczyk, Irena i Jan Kołpak, Danuta, Grochowscy, Bogdan Owsiany, Bartosz Mazerski, Piotr Piesik, Krzysztof, Kamiński, Roman Szulc, Dagmara Kusztal, Barbara Gruszka, Małgorzata, Kosmala, Grażyna Malinowska, Maria Mazerska, Piotr Stefanowicz, Dominik Wiechowski, kolarze LIDERA Sztum z Eugeniuszem Słoniną, dwie Oliwie z Młodzieżowego Wolontariatu , Wojciech Bednarski ze Straży Miejskiej w Sztumie, ratownicy medyczni z Firmy Lesława Olszewskiego, Jan Salewski Gode Time a kto dołączy już 29 lutego podczas III edycji i zakończenia XXI GP!!!\

Podziękowania dla partnerów i darczyńców:

Miasto i Gmina Sztum – partner strategiczny

Urząd Marszałkowski i Pomorskie Zrzeszenie LSZ Gdańsk

Sztumskie Centrum Kultury

SAR Burczyk Estrada Krzysztof Burczyk

BS Oddział Sztum

SONAC Uśnice

 FOBOS Sztum

Zajazd JONATAN Czernin

PWiK Sztum

Dagmara Kusztal – Profesjonalne Studio Fitness Sztum

PSS Społem Sztum

SP2 Sztum

 Straż Miejska Sztum

Kolarski Klub Sportowy LIDER Sztum

 Hurtownia U Stacha

Paweł Toruń Print Sztum

 Lesław Olszewski – zabezpieczenie medyczne

 Good Time – Jan Salewski

Patronat Medialny DZIENNIK BAŁTYCKI

ORGANIZATOR – LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM

Zawodnicy LKS ZANTYR Sztum Igor Tyburski/podopieczny B.Mazerskiego/ i Beata Niemyjska/podopieczna S.Jażdżewskiego/ zwyciężają w biegu juniorów 4,6 km w II edycji XXI Grand Prix Sztumu pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Ogromne gratulacje!!!  To dobry prognostyk przed Przełajowymi Mistrzostwami Polski w Kwidzynie/21 marca b.r./.   Mieszkanka Sztumu, znana w środowisku biegaczy i nie tylko Natalia Ruchlewicz pierwszy wygrywa bieg kobiet na dystansie 9,2 km podczas Grand Prix Sztumu/ tym razem II edycji XXI pod patronatem Burmistrza Sztumu, rewanżując się rywalce Kamili Grzanko/ za ostanie minimalne przegrane/ostatnio w Malborku/. W śród mężczyzn drugi zdecydowanie wygrał faworyt Patryk Sowiński z Tczewa. Na czwartym miejscu najlepszy sztumianin Arkadiusz Piróg. Udany debiut w biegu kolejnej sztumianki Moniki Malinowskiej, znanej z NW!!!   Dużą niespodziankę w sobotę sprawił sztumianin Jacek Grabowski swoim trzecim miejscem open w marszu Nordic Walking podczas II edycji XXI Grand Prix Sztumu pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Brawo!!! Piąty był Jan Kołpak a najszybszą zawodniczką Zantyra/pod nieobecność Moniki, która biegała/ była Bożena Grabowska. Nastąpiła zmiana w klasyfikacji małżeństw w marszu Nordic Walking, na pierwsze miejsce awansowali Bożena i Jacek Grabowscy, wyprzedzając Irenę i Jana Kołpak.  Podczas II edycji XXI Grand Prix Sztumu w Biegach i marszu Nordic Walking pojawiły się nowości w obsłudze imprezy ze strony Firmy Gode Time Jana Salewskiego w postaci ekranu z wyświetlającymi się na bieżąco na nim nazwiskami z wynikami z biegu i marszu NW oraz możliwość wydrukowania dyplomu wszystkich, którzy podają aktualnego maila przy zgłoszeniach na elektronicznych zapisach.

Bardzo ciekawa sytuacja jest w klasyfikacji open kobiet po II edycjach: na pierwszym miejscu sztumianka Natalia Ruchlewicz, na drugim Kamila Grzonka/Bytonia/ a na trzecim Agnieszka Stolarów/Malbork/, wszystkie po 56 pkt. Bardzo ciekawa będzie rywalizacja w trzecim biegu w dniu 29 lutego b.r. Na czwartym Małgorzata Wąsik /Malbork/ z 54 pkt.a piąta Lucyna Petka/Staroardg Gd./ z 50 pkt. Wśród mężczyzn prowadzi zdecydowanie faworyt Patryk Sowiński/Tczew/z 2 zwycięstwami i 60 pkt; Na drugim miejscu Marek Jakubowski / Pszczółki/, dwa razy drugi – 56 pkt i też bardzo ciekawa rywalizacji o miejsca  3-5/nagradzamy open pierwsze piątki Ki M/, trzeci Marcin Mikuś/Tczew/, czwarty Arkadiusz Piróg/najlepszy sztumianin/ a piaty Adam Serocki Elbląg, cała trójka po 52 punkty i też bardzo ciekawa rywalizacja w trzecim biegu o miejsce na podium. Arek trzymamy kciuki…! W kategoriach wiekowych z zawodników gospodarzy, mieszkańców Miasta i Gminy Sztum oraz zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum największe szanse na podium w końcowej klasyfikacji w kategoriach mają:/wszystko też zależy od klasyfikacji końcowej open, „nagradzani nie dublują się”

 • Dawid Szot w kat. do 29 l – 3 m po 2 biegach – 51 pkt.
 • Jakub Wnuk – kat. 30-39 l – 4 m po 2 biegach – 45 pkt.
 • Rafał Chętnik / 3 m/-54 pkt i Sławomir Najda/5 m/ – 49 pkt w kat. 40-49 l
 • Bogdan Cebula – 2 m w kat. 50-59 l – 56 pkt
 • Leon Treć /2 m i Mirosław Anaczkowski / 3 m/ w kat. 60-69 l – 56 pkt
 • Zdzisław Tryba – 1 m w kat. + 70 l – 58 pkt

W biegach juniorów i młodzików trójka młodych biegaczy ma już podium, pod warunkiem, że w trzecim, ostatnim biegu wystartują:

 • Igor Tyburski/zwycięzca drugiego biegu/ prowadzi wśród juniorów młodszych-56 pkt
 • Oliwia Korda jest trzecia w śród juniorek młodszych – 49 pkt,/tyle samo co II m/ z szansami na drugie
 • Antonia Rygielska jest również trzecia po 2 biegach, /z szansami na drugie/ – 53 pkt,

Szanse na miejsca na podium w końcowej klasyfikacji marszu Nordic Walking w kategoriach wiekowych mają:

 • Bożena Grabowska – /1 m/ w kat. 40 -59 l – 60 pkt /2 zwycięstwa/
 • Irena Kołpak / 2 m/ w kat. 60-69 l – 56 pkt
 • Helena Stefańska/3 m/ w kat. 60-69 l – 51 pkt
 • Maria Mazerska /1-2 m/ w kat + 70 l – po 58 pkt
 • Grażyna Malinowska /1-2 m/ w kat. + 70 l – po 58 pkt
 • Grabowski Jacek /3 m/ w kat. 40-49 l – 57 pkt
 • Olszewski Ryszard /1 m/ w kat. 60-69 l – 60 pkt / 2 razy pierwszy/
 • Jan Kołpak /1 m/ w kat. + 70 l – 60 pkt. /2 razy pierwszy/

Około 20 mieszkańców Miasta i Gminy Sztum oraz zawodników LKS Zantyr Sztum winno stanąć na podium w końcowej klasyfikacji XXI Grand Prix Sztumu w Biegach i marszu Nordic Walking pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum.

Podczas II edycji widziałem dawnych działaczy, sympatyków sportu, kibiców: m.in. Stanisława Walczaka, Dariusza Szewczaka, Jacka Kostrzewskiego, Mirka Podolskiego,itd

III bieg XXI Grand Prix Sztumu w Biegach i Marszu Nordic Walking pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum – 29 lutego b.r. oraz zakończenie i podsumowanie w Sali sztumskiego Kino-Teatru w SCK – godz. 13.00!

Wyniki II edycji Grand Prix Sztumu:

Wyniki po II edycjach:

Wszystkie fotorelacje z imprezy:

https://photos.google. Fotorelacja Dominika Wiechowskiego

https://photos.app.goo.gl/ Fotorelacja Janka Giembckiego

https://photos.google.com/ Fotorelacja Ryszarda Mazerskiego

https://sztum.naszemiasto.pl/- I fotorelacja Piotra Piesika

https://sztum.naszemiasto.pl/ II fotorelacja Piotra Piesika

https://sztum.naszemiasto.pl/ III fotorelacja Piotra Piesika

Przygotował Ryszard Mazerski