Po biegach przełajowych w Kwidzynie!

Na terenach przyległych do stadionu miejskiego w Kwidzynie przy obficie padającym deszczu rozegrano w dniu dzisiejszym 24. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, eliminacje do Przełajowych Mistrzostw Europy w kategorii juniorów, młodzieżowców i seniorów oraz dla Kwidzyńską Biegową Pionę, czyli 5 km dla amatorów. W zawodach mieliśmy akcent sztumski i zantyrowski. Na trasie mieliśmy sześciu naszych sędziów, w Kwidzyńskiej Pionie biegało pięciu zawodników z naszego powiatu, gdzie najlepszym na 17 m był Rafał Ścisłowski/20.47/ z Parpar/Uśnice a 48 był Ryszard Żemetro z Waplewa Wlk./24.41/z LKS ZANTYR.
Zwyciężył Tadeusz Zblewski z LKB Braci Petk z Lęborka a wśród kobiet Anna Gosk z Podlasia Białystok/4 open./

Młodzieżowym mistrzem Polski U 23 w biegach przełajowych został zawodnik z naszego województwa Patryk Błaszczyk z Jantara Ustka. Eliminacje do mistrzostw Europy w biegu juniorek wygrała zdecydowania Beata Topka z Talexu Borzytuchom, podopieczna trenera Jarosława Ścigały. W reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych w Samorinie w Słowacji w dniu 10 grudnia b.r. oprócz wyżej wymienionych będą jeszcze dwie juniorki/Lizakowska z Remusa Kościerzyna i Dias z GKS Żukowo/ i jeden młodzieżowiec /Kaczmarek Flota Gdynia/ po zatwierdzeniu przez Zarząd PZLA. Gratulujemy!!!

Bardzo dobrze przygotowane i zorganizowane zawody przez działaczy KKL RODŁO Kwidzyn z prezesem Lechem Kwiatkowskim i trenerem Wojciechem Margulewiczem, na widowiskowej trasie o długości 1 kilometra i moim skromnym udziałem. Tylko ten deszcz To już piąte mistrzostwa Polski organizowane przez działaczy sportowych Kwidzyna z Lechem Kwiatkowskim na czele w biegach przełajowych w różnych kategoriach wiekowych na przestrzeni ostatnich 12 lat i z moim udziałem.

Ryszard Mazerski