Otwarcie nauki pływania dla dzieci!

W dniu dzisiejszym na plaży miejskiej nastąpiło otwarcie kolejnej nauki pływania dla dzieci z terenu Miasta i Gminy Sztum.  Prawie 80 dzieci zostało zapisanych, zobaczymy ile wytrwa do końca. Naukę pływania prowadzić będą instruktorzy Iwona Burczyk i Marek Zarański. Oprócz nauki pływania organizator przewidział inne atrakcje, takie jak przejażdżki łodzią motorową, smoczą łodzią, zawody pływackie z medalami czy wyjazd do Parku Wodnego w Fojutowie 30 lipca, 31 uroczyste zakończenie z niespodziankami!

Pozdrowienia dla wszystkich z urlopu od Pana Burmistrza Leszka Tabora!!!

Zadanie z MGOPS w Sztumie jest realizowane przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr Sztum przy ścisłej współpracy z SCK i SAR Burczyk Estrada w Sztumie. Finansowane ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2018”  Na otwarciu obecni byli Sylwia Mackiewicz – dyr MGOPS w Sztumie, Ryszard Wirtwein – z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Adam Karaś – dyr SCK , Piotr Nowosielski – vice-prezes LKS Zantyr

Nauka pływania w Sztumie to projekt autorski Ryszarda Mazerskiego realizowany od czternastu lat na kąpielisku miejskim w Sztumie.